-
Сповіщення: Увесь № 118 за 2022 р. – Газета "Все про бухгалтерський облік"
Про відмову в застосуванні часткового звільнення від оподаткування товару у зв’язку із порушенням порядку його повернення на митну територію України
Товари, які були переведені в митний режим переробки за межами митної території України, звільнені від часткового оподаткування у разі ввезення (повернення) на територію України в межах визначеного Митним кодексом України строку. У такому разі сплаті підлягає плюсова різниця між сумами податку, розрахованими відповідно до бази оподаткування продуктів переробки та бази оподаткування товарів, вивезених за межі митної території України для переробки, визначеними за правилами, установленими пунктом 190.1 статті 190 Податкового кодексу України.
21 квітня 2022 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду розглянув касаційну скаргу Луганської митниці Державної фіскальної служби на постанову Донецького апеляційного адміністративного суду від 7 лютого 2018 року у справі № 812/1159/17 за позовом Публічного акціонерного товариства “Алчевський металургійний комбінат” до Луганської митниці Державної фіскальної служби (Державної митної служби України в особі Луганської митниці на правах відокремленого підрозділу як правонаступника) про скасування картки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів і транспортних засобів.
Обставини справи
Платник звернувся до митниці із заявою, у якій відповідно до статті 165 Митного кодексу України просив надати дозвіл на розміщення товару в режимі переробки за межами митної території України строком до 22 листопада 2014 року. 27 липня 2017 року позивач завіз товар на митну територію України та подав митну декларацію від 28 липня 2017 року.
Контролюючий орган відмовив у митному оформленні (випуску) товарів і видав картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів і транспортних засобів комерційного призначення. Підставою для відмови стало те, що платник мав можливість здійснити митне оформлення товару, але не здійснив його у встановлений законодавством строк та не вчинив будь-яких дій з метою дотримання встановлених Митним кодексом України вимог і завершення митного режиму переробки за межами митної території України.
Луганський окружний адміністративний суд відмовив у задоволенні позову. Суд першої інстанції дійшов висновку, що платнику було надано максимально можливий строк, установлений законодавством України, на переробку товарів у митному режимі переробки за межами митної території України, але не було ввезено товар у строк до 24 листопада 2014 року, а лише 27 липня 2017 року, з поданням митної декларації.
Донецький апеляційний адміністративний суд скасував судове рішення першої інстанції та ухвалив нове, яким задовольнив позов. Суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що платник належним чином повідомив контролюючий орган про аварію, що сталася під час ремонту товару.
Верховний Суд частково задовольнив касаційну скаргу, скасувавши оскаржуване судове рішення і залишивши чинним рішення суду першої інстанції.
Оцінка суду
Товари, які були поміщені у митний режим переробки за межами митної території України, — звільнені від часткового оподаткування у разі ввезення (повернення) на територію України в межах визначеного Митним кодексом України строку. У такому разі сплаті підлягає плюсова різниця між сумами податку, розрахованими відповідно до бази оподаткування продуктів переробки та бази оподаткування товарів, вивезених за межі митної території України для переробки, визначеними за правилами, установленими пунктом 190.1 статті 190 Податкового кодексу України.
Оскільки митниця надала позивачеві максимально можливий строк, установлений законодавством України, на переробку товарів у митному режимі переробки за межами митної території України (до 24 листопада 2014 року), але ввезення товару відбулося лише 27 липня 2017 року, то контролюючий орган об’єктивно відмовив у застосуванні часткового звільнення від оподаткування товару, у зв’язку з порушенням порядку повернення останнього на митну територію України в межах строку, визначеного Митним кодексом України.
Детальніше з текстом постанови Верховного Суду від 21 квітня 2022 року у справі № 812/1159/17
можна ознайомитися за посиланням.
#товари