-
Сповіщення: Увесь № 1-2 за 2023 р. – Газета "Все про бухгалтерський облік"
Що приготував 2023 рік: вивчаємо новели законодавства
Добіг кінця 2022 рік. Такий, безумовно, складний у всіх розуміннях. І ми очікуємо, що прийдешній, 2023-й, принесе мир та злагоду до осель усіх українців у міжнародно визнаних кордонах нашої держави. Одначе 2022 рік виявився насиченим не лише на воєнному, а й на економічному та законодавчому фронтах. До того ж чимало нормативних актів запрацювало з 1 січня 2023 р. або мають включитися до роботи вже найближчими днями. Про них ми й розповімо сьогодні, аби у вирі подій ви не проґавили чогось важливого.
Соцпоказники-2023
(Закон про Держбюджет-2023)
У 2023 р. розмір мінзарплати діятиме на рівні 6700 грн на місяць та 40,46 грн на годину, а прожитковий мінімум для працездатних осіб становитиме 2684 грн. Саме від цих цифр залежить чимало інших показників, які використовуються під час обчислення податків, зборів, розмірів санкцій, а також для призначення соціальних та інших виплат. Із більшістю з них ви можете ознайомитися в газеті “Все про бухгалтерський облік” № 112 за 2022 р., стор. 7. Варто нагадати, що всі наші передплатники можуть переглядати архів газети за попередні роки на сайті.
Лікарняні та декретні тепер виплачує ПФУ
(Закон № 2620, постанови № 1350 і № 28-3)
У газеті “Все про бухгалтерський облік” № 120 за 2022 р., стор. 35 ми вже розповіли вам про набрання 01.01.2023 р. чинності Законом № 2620, який в новій редакції виклав Закон про соціальне страхування. Нагадаємо, що саме із цієї дати всі функції Фонду соціального страхування перейшли до Пенсійного фонду України. На виконання цього Закону КМУ ухвалив постанову № 1350, яка, зокрема, вносить зміни до Порядку № 1266. І як вже анонсовано, докладно всі новації в оформленні та виплаті лікарняних у 2023 р. ми розглянемо вже в січневому спецвипуску. Усім, хто не встиг ознайомитися з нашим матеріалом у № 120, настійно радимо зробити це, адже там ми розповіли, що належить знати про виплату лікарняних та декретних вже із 1 січня.
Тут лише зауважимо, що заяву-розрахунок на одержання коштів, починаючи з 1 січня 2023 р., треба подавати через відповідний інтерфейс в особистому електронному кабінеті страхувальника на вебпорталі електронних послуг ПФУ.
Спеціалісти ПФУ вже передбачили певні особливості подання заяв-розрахунків у постанові № 28-3:
- за електронними та паперовими листками непрацездатності складатимуть окремі заяви-розрахунки;
- максимальна кількість листків непрацездатності в одній заяві-розрахунку становитиме 200 штук;
- до заяви-розрахунку можна додавати коментарі, пояснення та, за потреби, скановані копії документів, які можуть виявитися корисними під час ухвалення рішення щодо фінансування;
- заяви-розрахунки за паперовими листками непрацездатності треба заповнювати в режимі ручного введення даних із прикріпленням сканованих копій паперових лікарняних.
Також передбачено, що страхувальники, які (з тих чи інших причин) не мають змоги користуватись електронним кабінетом на вебпорталі електронних послуг ПФУ, можуть скласти заяву-розрахунок у паперовій формі та подати її ДО БУДЬ-ЯКОГО ВІДДІЛУ ОБСЛУГОВУВАННЯ ГРОМАДЯН (сервісного центру). Цей варіант, щонайпевніше, стане у пригоді деокупованим містам та селам.
Податкову декларацію про майновий стан
і доходи подаватимемо за оновленою формою
(накази №№ 143 та 160)
Мінфінівці ще наприкінці весни внесли зміни до Декларації про майновий стан та доходи й передбачили, що наказ набуває чинності 01.01.2023 р. Але залишається питання щодо застосування нової форми Декларації для подання за наслідками 2022 р., адже, як ви, напевне, пам’ятаєте, п. 46.6 ПКУ передбачає, що нові форми декларацій (розрахунків) набирають сили для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення. А до цієї дати чинними залишаються форми декларацій (розрахунків), що діють до визначення нових їх форм. Та насправді, хоча ця норма й стоїть на захисті платників податків, безсумнівно, інколи вона тільки заважає оперативно реагувати на зміни в законодавстві, зокрема, щодо відображення в декларації мінімального податкового зобов’язання. Тож, найімовірніше, податківці наполягатимуть на застосуванні саме оновленої форми декларації вже за наслідками 2022 р., адже стара її форма, з-поміж іншого, не містить додатка МПЗ.
Надання будівельної продукції на ринку
(Закон № 850, постанови № 1348 і 1458)
Із 1 січня 2023 р. запрацював Закон № 850, який є технічним регламентом і визначає правові та організаційні засади введення в обіг або надання будівельної продукції на ринку. Зосібна, він встановлює правила для вираження показників, пов’язаних із суттєвими експлуатаційними характеристиками такої продукції, а також застосування щодо неї знака відповідності технічним регламентам. До будівельної продукції цей Закон зараховує будь-який матеріал, виріб або комплект, що виготовляють та вводять в обіг для застосування протягом тривалого часу в будівлі чи споруді, показники якого впливають на показники будівлі або споруди, пов’язані з основними вимогами до них.
Постановою № 1458 визначено форму та порядок декларування будівельної продукції, охопленої нацстандартом із метою застосування Закону № 850, або що відповідає виданому щодо неї висновку про технічну прийнятність. Виробники складають таку декларацію, вводячи продукцію в обіг. Окрім того, постановою № 1458
затверджено Порядок розроблення та прийняття національних документів України з визначення прийнятності, який потрібен для надання висновку про технічну прийнятність будівельної продукції. Своєю чергою, 2 грудня 2022 р. КМУ постановою № 1348 затвердив Порядок застосування національних стандартів для будівельної продукції, що надається на ринку та не охоплюється або не повністю охоплюється національними стандартами для цілей застосування Закону України “Про надання будівельної продукції на ринку”.
Також маємо пам’ятати, що суб’єкти господарювання, які виготовляють будівельну продукцію, несуть відповідальність у вигляді штрафу за надання на ринок будівельної продукції, щодо якої не додержано вимог Закону № 850, а саме — 126 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (2684 грн х 126 = 338184 грн). Сума штрафу суттєва, тож виробникам будівельної продукції радимо уважно стежити за дотриманням норм Закону.
Водії складатимуть іспити
для одержання свідоцтв про право перевезення небезпечних вантажів за новим Порядком
(Наказ № 449)
Із 1 січня запрацює новий Порядок складання іспитів, оформлення та видачі свідоцтв ДОПНВ про підготовку водіїв транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі, свідоцтв про підготовку уповноважених з питань безпеки перевезень небезпечних вантажів автомобільними дорогами. Одночасно з набранням чинності наказом № 449 втратив силу наказ № 130, який раніше визначав порядок спецнавчання водіїв та видачі згаданих вище свідоцтв. Своєю чергою, наказом № 194 навесні 2022 р. передбачили, що на період воєнного стану в Україні та протягом 90 днів із дня його припинення або скасування й надалі діють раніше видані згідно із наказом № 130 свідоцтва.
Щомісячні грошові виплати
захисникам батьківщини та членам їх сімей
(Закон № 2454)
Із 1 січня 2023 р. деякі категорії громадян з-поміж осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, що брали безпосередню участь у захисті суверенітету та територіальної цілісності України, та члени сімей загиблих (померлих) громадян із-поміж осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, матимуть право на одержання щомісячної грошової виплати. Перелік отримувачів виплати зафіксовано в ст. 2 Закону № 2454 (див. таблицю).
Власне виплату надаватимуть ІЗ ДНЯ ЗВЕРНЕННЯ за її призначенням. Тож усім, хто має право на неї, належить звернутися до ЦНАП свого місцевого органу виконавчої влади/органу місцевого самоврядування. Щоправда, КМУ досі не визначив Порядку призначення й виплати щомісячної грошової виплати та переліку документів, необхідних для її призначення. Сподіваємося, це станеться найближчим часом.
Оскільки сума допомоги суттєва, зі зверненням радимо не зволікати.
№ з/п | Одержувачі щомісячної виплати | Розмір допомоги (у 2023 р.) |
1 | Особи, які брали безпосередню участь у захисті суверенітету та територіальної цілісності України та яких, починаючи з 2014 р., нагороджено званням Герой України з врученням ордену "Золота Зірка" | 3 мінзарплати* (20100 грн) |
2 | Особи, які брали безпосередню участь у захисті суверенітету та територіальної цілісності України та яких, починаючи з 2014 року, нагороджено орденом Богдана Хмельницького трьох ступенів | 2 мінзарплати* (13400 грн) |
3 | Особи, які брали безпосередню участь у захисті суверенітету та територіальної цілісності України та яких, починаючи з 2014 року, нагороджено: — орденом "За мужність" трьох ступенів; або — орденом княгині Ольги трьох ступенів | 1 мінзарплата* (6700 грн) |
4 | Члени сімей загиблих (померлих) громадян з-поміж осіб, що мають особливі заслуги перед Батьківщиною, на яких поширюється дія Закону № 2454. А саме: 1) батьки та дружина (чоловік), якщо вони досягли віку, що дає право на призначення пенсії за віком, встановленого ч. 1 ст. 26 Закону про пенсійне страхування (незалежно від тривалості страхового стажу), або якщо вони мають право на пенсію незалежно від віку відповідно до ч. 1 ст. 114 Закону про пенсійне страхування, на дострокову пенсію за віком, пенсію за віком на пільгових умовах чи пенсію зі зменшенням пенсійного віку відповідно до закону, або якщо вони особи з інвалідністю; 2) діти (у т.ч. діти, які народилися доти, як спливло 10 місяців із дня смерті особи, яка мала особливі заслуги перед Україною), які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали особами з інвалідністю до досягнення 18-ліття. Діти, які навчаються за денною формою здобуття освіти у закладах загальної середньої освіти, а також закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої чи вищої освіти (у т.ч. у період між завершенням навчання в одному із зазначених закладів освіти та вступом до іншого або у період між завершенням навчання за одним освітньо-кваліфікаційним рівнем та продовженням навчання за іншим, за умови що такий період не перевищує чотирьох місяців), — до закінчення закладів освіти, але не більше ніж до досягнення ними 23 років, а діти-сироти — до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні | 1 мінзарплата* (6700 грн) |
* Беруть місячний показник, встановлений на 1 січня календарного року.
Паспорти бюджетних програм органи місцевої влади подаватимуть за оновленими формами
(Накази № 359 і 395)
Мінфін запровадив зміни до Правил складання паспортів бюджетних програм місцевих бюджетів та звітів про їх виконання, затверджених наказом Мінфіну України від 26.08.14 р. № 836 та затвердив нову редакцію форми звіту про виконання паспорта бюджетної програми місцевого бюджету. Запрацюють зміни з 01.01.2023 р.
Сприяння розвитку готельної діяльності
(Закон № 1441)
Законодавці розширили коло осіб, які мають право займатися наданням готельних послуг. Досі фізособи-підприємці фактично були позбавлені можливості вважатися готельєрами. Цю несправедливість усунуто. Фізособи-підприємсці нарівні з юрособами зможуть звертатися за встановленням об’єктам туристичної інфраструктури відповідної категорії. Відповідні зміни внесено до Закону про туризм Законом № 1441, які набирають чинності 01.01.2023 р. Але доведеться зачекати ще три місяці, поки Закон № 1441 буде введено в дію. Деталі нововведень — у газеті “Все про бухгалтерський облік” № 59—60 за 2021 р. на стор. 11.
Акціонерним товариствам — новий Закон
(Закон про акціонерні товариства)
З нового року створення, діяльність, припинення, виділ акціонерних товариств, їх правовий статус, права та обов’язки акціонерів визначатимуть за новим Законом про акціонерні товариства. Під час розробки нового Закону законодавці врахували європейську практику та спромоглися “розрулити” вже накопичені проблеми, котрі виникали в українських акціонерних товариствах. Тож таким товариствами слід бути готовими з 01.01.2023 р. жити за новими правилами. Зміниться, зокрема, мінімальний розмір статутного капіталу, підхід до визначення розміру пакетів акцій, рівнів структури управління акціонерного товариства, регулювання загальних зборів та багато іншого.
Бухоблік запасів за нацстандартами:
рівняння на первісну вартість
(наказ № 320, наказ № 357)
Підприємства, які ведуть бухоблік за нацстандартами, мають врахувати зміни, внесені наказами № 320 і № 357 та до НП(С)БУ 9 “Запаси”, які починають діяти з 01.01.2023 р. Зміняться, зокрема, й підходи до визначення первісної вартості таких оборотних активів. Більше деталей — у газеті “Все про бухгалтерський облік” № 105 за 2022 р. на стор. 22.
Новий митний тариф: зустрічайте
(Закон про Митний тариф)
З 01.01.2023 р. набирає чинності новий Закон про Митний тариф. Тож усім імпортерам доведеться перевірити, чи змінилися коди за УКТ ЗЕД та ставки ввізного мита на товари, з якими вони працюють.
Перехідні таблиці для кодів УКТ ЗЕД
(наказ № 513)
Новий Закон про Митний тариф, який діятиме з 01.01.2023 р., суттєво змінив класифікацію товарів у багатьох секторах, зокрема, у сільськогосподарському, хімічному, текстильному, машинобудуванні тощо. Держмитслужба потурбувалася та підготувала перехідні таблиці, які допоможуть без зайвих труднощів перескочити з версії 2017 р. на версію 2022 р.
Добровольчим загонам пожежної охорони — зелене світло
(Закон № 2750)
Законодавці суттєво спростили порядок створення та функціонування рятувальних служб на добровільних засадах. З 01.01.2023 р. громади отримають можливість без зайвих перешкод набирати за забезпечувати діяльність загонів добровільної пожежної охорони.
Доступне іпотечне кредитування
(постанова № 1397)
Уряд вніс зміни до деяких постанов КМУ, які забезпечують доступне іпотечне кредитування громадян України. Зміни спрямовані врегулювати передачу з 01.01.2023 р. приватному акціонерному товариству “Українська фінансова житлова компанія” фінансування щодо компенсації за іпотечними кредитами, виданими відповідно до постанови КМУ “Про надання фінансової державної підтримки”
від 24.01.2020 р. № 28.
Авансові внески з прибутку для обмінників
(Закон № 2720)
З нового року платників, які провадять діяльність з торгівлі валютними цінностями у готівковій формі, Закон № 2720 зобов’язує сплачувати авансові внески з податку на прибуток за кожний пункт обміну іноземної валюти, внесений до Реєстру пунктів обміну іноземної валюти станом на перше число поточного місяця. Деталі цього нововведення висвітлено в газеті “Все про бухгалтерський облік” № 111 за 2022 р. на стор. 15.
Новий закон про офіційну статистику
(Закон № 2524)
З 01.01.2023 р. Закон № 2524 змінить на посту свого побратима — Закон № 2614. Однією з його вагомих новацій є принука подання респондентам-юрособам, відокремленим підрозділам юросіб, розташованим на території України, відокремленим підрозділам юросіб України, розташованим за кордоном, звітно-статистичної документації винятково в електронній формі.
А от респондентам-фізособам для проведення державних статистичних спостережень щодо них звітно-статистичну документацію, як і дотепер, дозволено подавати у паперовій або електронній формі.
Визначення принципу “витягнутої руки”
операцій із сировинними товарами
(наказ № 19)
Головні методологи країни з Мінфіну ухвалили порядки встановлення відповідності умов контрольованої операції щодо сировинних товарів (перелік яких затверджено постановою КМУ від 09.12.2020 р. № 1221) принципу “витягнутої руки”, які запрацюють з 01.01.2023 р.
Їхня мета — врегулювання методологічних аспектів встановлення відповідності умов контрольованої операції щодо сировинних товарів принципу “витягнутої руки” згідно з пп. 39.3.3.4 ПКУ.
Означеними порядками, зокрема, визначено:
- пріоритетність методу порівняльної неконтрольованої ціни;
- особливості здійснення коригувань зіставності операцій із сировинними товарами;
- особливості застосування інших методів трансфертного ціноутворення (підходи до функціонального аналізу, визначення бізнес-моделей, вибору сторони, що досліджується, використання зовнішніх джерел інформації);
- особливості застосування котирувальних цін та коригувань за групами сировинних товарів.
Окрім наявності загального порядку, затверджені обіжники поширюються на такі контрольовані операції із сировинними товарами, як:
1) експорт зернових, олійних культур та продуктів їх переробки;
2) експорт залізорудної сировини;
3) імпорт енергетичного та коксівного вугілля;
4) імпорт нафтопродуктів та зріджених
вуглеводневих газів;
5) експорт чавуну, брухту чорних металів та металопродукції з чорних металів;
6) експорт та імпорт феросплавів.
Нова форма звіту № 1-ДВА
(наказ № 218, наказ № 245)
З 01.01.2023 р. у новій редакції запрацює форма звітності № 1-ДВА “Звіт (зведений звіт) про результати діяльності підрозділу внутрішнього аудиту”, а також інструкція щодо її заповнення. Нагадаємо: цей звіт мають формувати та подавати Мінфіну України міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, Рада міністрів АР Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації, інші головні розпорядники коштів державного бюджету.
Реформа аудиторської діяльності
(Закон № 2597)
З нового року набуде чинності Закон № 2597, який удосконалює правові засади аудиторської діяльності відповідно до вимог європейського законодавства. Цей циркуляр, зосібна:
- уточнює вимоги до аудитора та аудиторської фірми, зокрема, щодо відповідності вимогам доброї репутації;
- усуває бар’єр з обмеження можливості аудиторів провадити підприємницьку діяльність;
- зобов’язує подавати в єдиному електронному форматі аудиторський звіт, що підготували за результатами аудиту фінзвітності;
- імплементує норми європейського законодавства щодо забезпечення однозначності змісту аудиторського звіту, недопущення впливу регуляторів на зміст аудиторського звіту з аудиту фінансової звітності;
- уточнює повноваження та вимоги до діяльності Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю, у т.ч. формування та функціонування Ради нагляду за аудиторською діяльністю та Інспекції із забезпечення якості.
Змінено НП(С)БОДС 121 “Основні засоби”
(наказ № 312, наказ № 341)
Зміни до НП(С)БОДС 121 “Основні засоби” запрацюють із 01.01.2023 р. Вони, по-перше, передбачають, що первісною вартістю об’єкта основних засобів, отриманого у результаті обміну на інший актив, є його справедлива вартість на дату оприбуткування (до змін мовилося, що в такому разі треба орієнтуватися на залишкову вартість переданого об’єкта). Своєю чергою, визначено: якщо справедливу вартість отриманого або переданого об’єкта основних засобів визначити неможливо, первісною вартістю отриманого об’єкта основних засобів є первісна (переоцінена) вартість переданого активу з урахуванням суми зносу.
По-друге, встановлено, що строк корисного використання (експлуатації) та ліквідаційну вартість об’єкта основних засобів належить переглядати на кінець звітного року у разі зміни очікуваних економічних вигід від його використання.
Амортизацію об’єкта основних засобів нараховують, беручи до уваги новий строк корисного використання та ліквідаційну вартість починаючи з місяця, наступного за місяцем зміни строку корисного використання та/або ліквідаційної вартості.
Принагідно зазначено, що зміну строку корисного використання/ліквідаційної вартості об’єкта основних засобів необхідно відображати як зміни облікових оцінок відповідно до НП(С)БОДС 125 “Зміни облікових оцінок та виправлення помилок”.
Фінансова підтримка експортерів
(постанова № 943)
Урядовці постановою № 943 затвердили порядок, який визначає механізм часткової компенсації відсоткової ставки за кредитами, наданими за зовнішньоекономічними контрактами, укладеними із суб’єктами господарювання — українськими експортерами. Запрацює він з 07.01.2023 р.
Означеним циркуляром, серед іншого, визначено, що на відшкодування позичальник може розраховувати лише за умови страхування експортних кредитів ЕКА. Водночас таку компенсацію надаватимуть суто за нараховані та сплачені у поточному році відсотки за користування експортними кредитами (поновлювальними та непоновлювальними, крім овердрафтів (контокорентних кредитів)). І робитимуть це у розмірі 1 (однієї) облікової ставки НБУ, що діє на дату нарахування процентів, але не вище за розміри, передбачені кредитними договорами, зменшені на 5 відсоткових пунктів.
Список використаних нормативно-правових актів:
1. ПКУ — Податковий кодекс України.
2. Закон № 850 — Закон України “Про надання будівельної продукції на ринку” від 02.09.2020 р. № 850-IX.
3. Закон № 1441 — Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про туризм” щодо розширення кола суб’єктів надання готельних послуг” від 29.04.2021 р. № 1441-IX.
4. Закон № 2454 — Закон України “Про щомісячну грошову виплату деяким категоріям громадян” від 27.07.2022 р. № 2454-IX.
5. Закон № 2524 — Закон України “Про офіційну статистику” від 16.08.2022 р. № 2524-IX.
6. Закон № 2597 — Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення правових засад провадження аудиторської діяльності в Україні” від 20.09.2022 р. № 2597-IX.
7. Закон № 2614 — Закон України “Про державну статистику” від 17.09.92 р. № 2614-XII.
8. Закон № 2620 — Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” та Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 21.09.2022 р. № 2620-IX.
10. Закон № 2750 — Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування місцевої та добровільної пожежної охорони” від 01.11.2022 р. № 2750-IX.
11. Закон про Держбюджет-2023 — Закон України “Про Державний бюджет України на 2023 рік” від 03.11.2022 р. № 2710-IX.
12. Закон про пенсійне страхування — Закон України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.03 р. № 1058-IV.
13. Закон про соціальне страхування — Закон України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” від 23.09.99 р. № 1105-XIV.
14. Закон про туризм — Закон України “Про туризм” від 15.09.95 р. № 324/95-ВР.
15. Закон про акціонерні товариства — Закон України “Про акціонерні товариства” від 27.07.2022 р. № 2465-IX.
16. Закон про Митний тариф — Закон України “Про Митний тариф України “від 19.10.2022 р. № 2697-IX .
17. Постанова № 28-3 — постанова правління ПФУ “Деякі питання фінансування для здійснення виплат та надання соціальних послуг, визначених Законом України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” від 21.12.2022 р. № 28-3.
18. Постанова № 943 — постанова КМУ “Про затвердження Порядку та умов часткової компенсації відсоткової ставки за експортними кредитами” від 23.08.2022 р. № 943.
21. Постанова № 1397 — постанова КМУ “Зміни, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України щодо забезпечення доступного іпотечного кредитування громадян України” від 16.12.2022 р. № 1397.
22. Постанова № 1458 — постанова КМУ “Деякі питання надання будівельної продукції на ринку” від 23.12.2021 р. № 1458.
25. Наказ № 130 — наказ МВС України “Про убезпечення перевезення небезпечних вантажів автомобільним транспортом” від 21.03.08 р. № 130.
26. Наказ № 143 — наказ Мінфіну України “Про внесення змін до форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи” від 17.05.2022 р. № 143.
27. Наказ № 160 — наказ Мінфіну України “Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 17 травня 2022 року № 143” від 09.06.2022 р. № 160.
29. Наказ № 218 — наказ Мінфіну України “Про внесення змін до Форми звітності № 1-ДВА “Звіт (зведений звіт) про результати діяльності підрозділу внутрішнього аудиту” та Інструкції про складання та подання Форми звітності № 1-ДВА “Звіт (зведений звіт) про результати діяльності підрозділу внутрішнього аудиту”
від 28.07.2022 р. № 218.
30. Наказ № 245 — наказ Мінфіну України “Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 28 липня 2022 року № 218” від 18.08.2022 р. № 245.
32. Наказ № 320 — наказ Мінфіну України “Про затвердження Змін до Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 9 “Запаси” від 07.10.2022 р. № 320.
33. Наказ № 341 — наказ Мінфіну України “Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 03 жовтня 2022 року № 312” від 21.10.2022 р. № 341.
34. Наказ № 357 — наказ Мінфіну України “Про внесення змін до Змін до Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 9 “Запаси” від 01.11.2022 р. № 357.
35. Наказ № 359 — наказ Мінфіну України “Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 26 серпня 2014 року № 836” від 01.11.2022 р. № 359.
36. Наказ № 395 — наказ Мінфіну України “Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 01 листопада 2022 року № 359” від 24.11.2022 р. № 395.
38. Наказ № 513 — наказ Держмитслужби України “Про затвердження Перехідних таблиць від УКТ ЗЕД версії 2017 р. до УКТ ЗЕД версії 2022 р.” від 23.11.2022 р. № 513.
#соцпоказники, #лікарняні, #декретні, #ПодатковаДекларація, #бюджет, #бухоблік, #АвансовіВнески, #фінпідтримка, #законодавство