Куди, коли та за якою формою фізособам звітувати про отримані доходи
Підпунктом “в” п. 176.1 ПКУ визначено, що платники податку на доходи фізосіб зобов’язані подавати Податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі — Декларація) за встановленою формою в окреслені строки, коли, згідно з нормами р. ІV ПКУ, таке подання є обов’язковим. Перелік таких випадків розкидано по всьому названому розділу ПКУ, але для зручності ми зібрали їх в одне ціле в матеріалі, надрукованому на стор. 3 цього номера газети. А в цій консультації ми розповімо, куди, коли та за якою формою фізособам треба звітувати про майновий стан та отримані доходи.
Для зачину одразу з кола платників податку на доходи фізосіб виокремимо дві категорії.
Категорія 1: Фізособи-підприємці. Вони сплачують податок на доходи та військовий збір за спеціальними правилами, відмінними від решти платників — звичайних фізосіб або, як кажуть, пересічних громадян. Також їм встановлено спеціальні норми обчислення податку та військового збору й звітування.
Категорія 2: Особи, які провадять незалежну професійну діяльність (нотаріуси, адвокати та ін.), а також звичайні фізособи або громадяни.
У кожної з наведених нами категорій платників податку на доходи фізосіб строки подання Декларації будуть різними, а ось її форма — однаковою.
Дмитро ЗУБАЧ,
консультант із питань оподаткування
1 Тут мають на увазі, скажімо, виїзд фізособи на постійне проживання за кордон, неможливість її подання через форс-мажорні обставини та ін.
2 Укмітити — зауважити.
Корисна публікація.
Спасибо.