Директор-іноземець працює з-за кордону: хто і куди має сплачувати податки та де тут підводне каміння
Директор ТОВ (найманий працівник, не співзасновник, не співвласник) — іноземець (громадянин Франції) раніше жив в Україні, але на початку війни виїхав за кордон і ще жодного разу до нашої країни не повертався. Він працює на українське підприємство з Франції.
Зараз із бухгалтерією ТОВ закомунікували французькі податкові консультанти (до яких звернувся директор), які стверджують, що ТОВ має сплатити за директора податок на доходи до бюджету Франції на підставі ст. 15 Конвенції про уникнення подвійного оподаткування з Францією.
Підкажіть, будь ласка, чи правомірно це? Як нам вчинити? Чи сплачувати цей платіж? Як його документально оформити, облікувати та оподатковувати? Чи можна в цьому разі застосувати норми Конвенції про уникнення подвійного оподаткування?
Запитання з редакційної пошти
ВІДПОВІДЬ: Сплачувати податок на доходи директора до бюджету Франції має особисто директор (тобто фізособа). ТОВ, як роботодавець директора в Україні, цього робити не зобов’язано. Та й, власне, навряд чи зможе через дію в період воєнного стану обмежень НБУ. Подробиці — далі.
Антоніна КУРИЛЕНКО,
консультант з обліку
та оподаткування, м. Київ
Список використаних нормативно-правових актів:
1. ПКУ — Податковий кодекс України.
2. Конвенція з Францією — Конвенція між Урядом України і Урядом Французької Республіки про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи і майно від 30.01.97 р.
3. Постанова № 18 — постанова Правління НБУ “Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану” від 24.02.2022 р. № 18.
4. Інструкція № 163 — Інструкція про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті користувачів платіжних послуг, затверджена постановою Правління НБУ від 29.07.2022 р. № 163.
#ПодатокНаДоходи, #ТОВ, #ПодвійнеОподаткування