-
Сповіщення: Хроніка подій та консультацій (квітень 2023 р.) – Газета "Все про бухгалтерський облік"
Орендар зник: чи може орендодавець щось зробити з майном
Типова, на жаль, ситуація: “Один із наших орендарів складських приміщень (юридична особа Сумської області) з лютого 2022 р. припинив будь-яку діяльність на нашій території. Договір оренди розривати не погодився, покликаючись на те, що товар знаходиться на складі. А з травня 2022 р. взагалі припинив будь-які контакти з нами і не відповідає на наші листи. У жовтні 2022 р. в односторонньому порядку ми розірвали договір оренди. Залишився несплаченим великий борг з орендної плати. З нашого боку, за цим орендарем усі податки нараховано та сплачено, податкові накладні зареєстровано своєчасно. Наразі нашим керівництвом погоджено рішення про вхід до приміщення з комісією. Товар дійсно перебуває на складі.
Чи можемо ми оприбуткувати цей товар з метою подальшої реалізації для погашення боргу з оренди за рахунок виручки?Або які інші правові дії ми можемо вчинити у цій ситуації?”.
Дійсно, важко уявити собі, що хтось погодився добровільно, а не через якісь форс-мажорні обставини, втратити товар. Та, з іншого боку, орендодавцеві також слід якось виходити з цієї ситуації. Про це й мовитиметься у нашій статті.
Олександр ЄФІМОВ,
адвокат, аудитор, доктор філософії права, доцент, член Науково-консультативної ради при Верховному Суді України
#ЮридичнаКонсультація, #оренда, майно, #відшкодування