Лист ПФУ “Щодо страхового стажу” від 31.01.2023 р. № 2800-030102-8/5043 (Страховий стаж для пенсії: як підтвердити період військової служби до 2004 р.)
Розглянувши Ваш запит […], Пенсійний фонд України повідомляє.
Відповідно до Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.07.2014 № 280, Пенсійний фонд України у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства.
Порядок обчислення страхового стажу визначено статтею 24 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.
Страховий стаж — період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій ніж мінімальний страховий внесок.
Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до 01.01.2004 року, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, на підставі документів, визначених Порядком підтвердження наявного стажу роботи для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.93 № 637 (далі — Порядок № 637).
Статтею 56 Закону України “Про пенсійне забезпечення” визначено, що до страхового стажу зараховується, зокрема, військова служба.
Порядком № 637 визначено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.
За відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.
Для підтвердження військової служби приймаються, зокрема, військові квитки, довідки територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, військових частин і установ системи Міноборони, довідки архівних і військово-лікувальних установ.
З 01.01.2004 страховий стаж обчислюється за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.
З повагою — заступник директора Департаменту —
начальник управління методологічного забезпечення
з питань пенсійного забезпечення Світлана ШУТА
Коментар редакції
#СтраховийСтаж, #ВійськоваСлужба, #пенсія