Виправлення “старих” помилок з єдиного внеску: куди звертатися
СИТУАЦІЯ. ТОВ під час подання додатка 4 “Звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” у 2020 р. не включило до звіту працівників, які перебували у відпустці за власний рахунок. У зв’язку зі зміною форми звіту у 2021 р. ТОВ подало уточнюючі звіти за періоди, в яких було виявлено помилки, але через технічні проблеми програмного забезпечення виправлення помилок неможливе.
ЗАПИТАННЯ: Як виправити допущені помилки з дотриманням норм ст. 50 ПКУ?
АРГУМЕНТОВАНА ВІДПОВІДЬ ДПСУ: Згідно з пп. 10 п. 9 р. V Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, затвердженого наказом Мінфіну України від 13.01.15 р. № 4 (у редакції наказу Мінфіну України
від 15.12.2020 р. № 773) (далі — Порядок № 4), у разі коригування реквізитів (окрім сумових показників) таблиць 5, 6, 7, 8, 9 додатка 4, зокрема, до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну України від 14.04.15 р. № 435, який діяв до набрання чинності Порядком № 4, за періоди до 2021 р. платники єдиного внеску подають Податковий розрахунок за формою “Уточнюючий” в порядку, визначеному абз. 5 п. 6 р. V Порядку.
Згідно з приписами п. 2 р. V Порядку № 4 поданим і прийнятим вважається Податковий розрахунок, який прийнятий контролюючим органом та пройшов усі контролі, у тому числі під час завантаження до реєстру страхувальників та до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі — Держреєстр).
ДПС формує та веде реєстр страхувальників Держреєстру, а ПФУ формує та веде реєстр застрахованих осіб Держреєстру.
Податковий розрахунок ТОВ з типом “Уточнюючий” за ІІ кв. 2021 р. був успішно опрацьований ДПС та направлений до ПФУ, за результатами обробки якого отримано квитанцію № 2 про його незавантаження до реєстру застрахованих осіб Держреєстру. Оскільки квитанція № 2 за своїм змістом містить помилки на рівні контролів ПФУ, то з питання незавантаження Податкового розрахунку з типом “Уточнюючий” за ІІ кв. 2021 р. ТОВ необхідно звертатися до ПФУ.
ІПК ДПСУ від 22.03.2023 р. № 630/ІПК/99-00-24-03-03-06
#ЄдинийВнесок, #ТОВ, #звітність