Чи має право ФОП продавати глінтвейн
СИТУАЦІЯ. ФОП другої групи отримав ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та планує продавати глінтвейн.
ЗАПИТАННЯ:
1. Чи має він право це робити?
2. Який код УКТ ЗЕД проставляти в разі продажу глінтвейну?
3. Як відрізнити столові вина, які можна продавати на єдиному податку, і заборонені на спрощеній системі?
АРГУМЕНТОВАНА ВІДПОВІДЬ ДПСУ: Статтею 1 Закону України “Про виноград та виноградне вино” від 16.06.05 р. № 2662 визначено, що міцність вин може становити від 9 до 20 відсотків об’ємних, а столове — це вино, виготовлене в процесі повного чи неповного збродження сусла.
Згідно з Поясненнями до Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності, затвердженими наказом Державної митної служби від 14.07.2020 р. № 256, до товарної позиції згідно з кодами УКТ ЗЕД 2208 90 69 00 (“Інші напої, що містять спирт”) ця товарна категорія також включає спиртні напої з доданням газованої води (наприклад, віскі з содовою), чай з алкоголем, змішані одне з одним спиртні напої або змішані з фруктовими або овочевими соками (коктейлі).
Згідно з наявною в інтернеті інформацією глінтвейн — гарячий алкогольний напій, який готують із суміші вина, цукру або меду з прянощами. Таким робом, коктейлі, зокрема, глінтвейн — “гаряче вино”, виготовлені з використанням самих лише столових вин, не є вином столовим, це, власне, алкогольні напої.
Оскільки коктейлі (“гаряче вино”, глінтвейн) столовими винами не визначено, ФОП, який планує їх виготовляти та торгувати алкогольними напоями, має провадити таку діяльність за умови наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.
Проте з огляду на вимоги пп. 3 пп. 291.5.1 ПКУ такий ФОП не може бути платником єдиного податку першої — третьої груп.
Щодо коду УКТ ЗЕД, то продаючи глінтвейн, можна зазначати код 2208 90 69 00.
ІПК ДПСУ від 15.02.2023 р. № 286/ІПК/99-00-24-03-03-06
#ФОП, #торгівля, #ліцензія