-
Сповіщення: Увесь № 101 за 2023 р. – Газета "Все про бухгалтерський облік"
Підводне каміння матеріальної відповідальності працівника: про що варто знати роботодавцю
Вкладаючи важко зароблені кошти та майно в підприємство, головне, про що подумає його власник, — як усі ці кошти та майно вберегти, особливо від розкрадань та недбалого поводження довіреними особами.
Має ж бути якийсь запобіжник, аби уникнути цих неприємностей, і якщо не повністю, то хоча б максимально. Одним із таких запобіжників є матеріальна відповідальність працівників підприємства. Чітке усвідомлення того, що за порушення правила неодмінно настане відповідальність, є непоганим мотиватором, щоб таке правило й надалі залишалося непорушним.
Утім, як відомо, не завжди справедливість б’є в литаври, а тому рано чи пізно з’являються певні наріжні камені, наштовхнувшись на які, можна буде не раз особисто в цьому переконатися.
Тож у цій статті на підставі аналізу судової практики ми поговоримо про проблеми, з якими може стикнутися роботодавець, намагаючись притягнути працівника до матеріальної відповідальності. Однак спершу задля загального розуміння проблеми стисло нагадаємо, що таке матеріальна відповідальність за трудовим законодавством, які є її види та порядок притягнення до неї працівників.
Олександр БАРДАШ,
юрист, м. Київ
Список використаних нормативно-правових актів:
1. КЗпП — Кодекс законів про працю України.
2. Постанова № 1545 — постанова Верховної Ради України “Про порядок тимчасової дії на території України окремих актів законодавства Союзу РСР” від 12.09.91 р. № 1545-XII.
#ЮридичнаКонсультація, #матвідповідальність, #МайновийСтан, #шкода