ФОП-турагент: секрети обліково-податкової площини
ФОП-турагент розпочинає діяльність.
Чи встановлено якісь особливі вимоги, дозволи для такої діяльності? Він бажає працювати на спрощеній системі оподаткування. Чи можна обрати єдиний податок — групу 2? Що має бути прописано в договорах із туроператорами, щоб оподатковувати лише винагороду і які ще документи слід для цього оформлювати? Чи потрібно РРО, якщо приймати гроші готівкою? Чи можна обійтися без РРО, якщо приймати оплату від туристів суто на банківський рахунок? Чи обов’язково реєструватися платником ПДВ у разі досягнення 1 млн? Які суми йдуть у підрахунок?
Запитання з редакційної пошти
ВІДПОВІДЬ: ФОП-турагент, який здійснює посередницьку діяльність із реалізації туристичного продукту туроператорів, має право обрати 2 групу платників єдиного податку, тільки якщо надаватиме посередницькі послуги туроператорам — платникам єдиного податку. Пояснимо.
Антоніна КУРИЛЕНКО,
консультант з обліку та оподаткування, м. Київ
Список використаних нормативно-правових актів:
1. ГКУ — Господарський кодекс України.
2. ПКУ — Податковий кодекс України.
3. Закон про бухоблік — Закон України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” від 16.07.99 р. № 996-XIV.
4. Закон про РРО — Закон України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.95 р. № 265/95-ВР.
5. Закон № 222 — Закон України “Про ліцензування видів господарської діяльності” від 02.03.15 р. № 222-VIII.
6. Положення № 88 — Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затверджене наказом Мінфіну України від 24.05.95 р. № 88.
#ТуристичнаДіяльність, #ФОП-турагент, #ПДВ, #РРО