Непридатні залишки алкоголю в барі: чи платити з них акциз
СИТУАЦІЯ. ФОП здійснює роздрібну торгівлю алкогольними напоями на розлив у кафе-барі. Часто-густо виникає ситуація, коли продається лише частина алкогольного напою, а решта, що залишається в пляшці, з часом стає непридатною для споживання та знищується.
ЗАПИТАННЯ: Чи належать обсяги зіпсованих, знищених, втрачених або використаних для власних потреб алкогольних напоїв до об’єкта оподаткування акцизним податком із роздрібного продажу підакцизних товарів?
АРГУМЕНТОВАНА ВІДПОВІДЬ ДПСУ: Відповідно до пп. 14.1.212 ПКУ для цілей оподаткування акцизним податком із реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів зіпсовані, знищені товари вважаються проданими безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання. Ця норма не застосовується лише до випадків, передбачених п. 216.3 ПКУ.
Отже, оскільки для цілей оподаткування акцизним податком зіпсовані та/або знищені підакцизні товари вважаються реалізованими на місці їх втрати чи знищення, у ФОПа виникає податковий обов’язок зі сплати акцизного податку з роздрібної реалізації таких обсягів зіпсованих, знищених, втрачених алкогольних напоїв, окрім випадків, передбачених п. 216.3 ПКУ.
ІПК ДПСУ від 20.02.2024 р. № 812/ІПК/99-00-09-04-03 ІПК
#ФОП, #торгівля, #акциз