Формування та отримання внесків до статутного капіталу в емітента
Чи не найперші бухгалтерські записи з’являються у новоствореного підприємства у зв’язку з формуванням та наповненням статутного капіталу. Із консультації ви дізнаєтеся про обліковоюридичні нюанси таких операцій.
Розпочати діяльність будь-якого комерційного і навіть некомерційного підприємства, організації чи установи майже неможливо без стартового капіталу. Ресурсний базис для різних підприємств, організацій, установ та їх структурних підрозділів формується по-різному залежно від мети створення юрособи, організаційно-правової форми тощо. Для деяких підприємств обов’язкова умова створення — формування статутного капіталу за рахунок внесків учасників, засновників.
Створення статутного (складеного) капіталу — характерна ознака господарських товариств. Від його розміру та від того, хто і скільки вносить майна, майнових прав до статутного капіталу, напряму залежить розмір частки кожного із учасників чи засновників (ч. 1 ст. 1 Закону № 1576). Навіть якщо в майбутньому майнові внески будуть переоцінені підприємством, це не вплине на розмір їх частки і не змінить розміру статутного капіталу автоматично (ч. 2 ст. 51 Закону № 1576). Відомості про вид товариства, предмет і мету його діяльності, склад засновників та учасників, найменування, розмір та порядок утворення статутного (складеного) капіталу тощо мають містити установчі документи (ч. 2 ст. 4 Закону № 1576).
Бухгалтерські проведення операції зі створення та наповнення статутного капіталу ТОВ окремими видами майна ми показали в таблиці.
Олег ЛАЗУРНИЙ, консультант газети “Все про бухгалтерський облік”
Muchas gracias. ?Como puedo iniciar sesion?