Експорт товарів полякам: нюанси прибуткових коригувань і валютного контролю
Розглянемо ситуацію. Наша компанія — платник податку на прибуток (застосовуємо різниці та ПДВ). Здійснюємо заготівлю та продаж (у т.ч. на експорт) ягід (полуниця, лохина). Співпрацюємо з компаніями із Польщі та Швейцарії (непов’язані особи). Імпортуємо (не оренда, а купівля) обладнання (для заморозки і зберігання ягід) та послуги інжинірингу зі Швейцарії, а експортуємо товар (ягоду) до Польщі.
У цій статті розглянемо, які особливості таких операцій у частині податку на прибуток та репатріації, а також валютного контролю.
Про податково-прибуткові та репатріаційні наслідки імпорту обладнання та інжинірингу зі Швейцарії ми оповіли у попередній частині в газеті “Все про бухгалтерський облік” № 56 за 2024 р. на стор. 24. Експорт товарів до Польщі наслідків із податку на репатріацію не матиме, а от податково-прибуткові коригування можуть бути, якщо польська компанія має специфічну організаційно-правову форму господарювання. Про це і про валютний контроль для експортних, а також імпортних операцій — далі.
Антоніна КУРИЛЕНКО, консультант з обліку та оподаткування, м. Київ
Список використаних нормативно-правових актів (див. на document.vobu.ua):
1. ПКУ — Податковий кодекс України.
2. Закон про валюту — Закон України “Про валюту і валютні операції” від 21.06.18 р. № 2473-VIII.
3. Закон № 361 — Закон України “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення” від 06.12.19 р. № 361-IX.
4. Перелік № 480 — Перелік організаційно-правових форм нерезидентів, які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі податок з доходів, отриманих за межами держави реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, в якій вони зареєстровані як юридичні особи, затверджений в додатку до постанови КМУ від 04.07.17 р. № 480.
5. Декларація з податку на прибуток — Податкова декларація з податку на прибуток підприємств, форму якої затверджено наказом Мінфіну України від 20.10.15 р. № 897.
6. Постанова № 18 — постанова Правління НБУ “Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану” від 24.02.2022 р. № 18.
7. Положення № 5 — Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті, затверджене постановою Правління НБУ від 02.01.19 р. № 5.
8. Постанова № 67 — постанова Правління НБУ “Про встановлення винятків та (або) особливостей запровадження граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів і внесення змін до деяких нормативно-правових актів” від 14.05.19 р. № 67.
This article? It’s got some interesting ideas, definitely. You’ve touched on a few good points, but it feels like there’s more to explore. Digging a bit deeper next time could really add value. On the plus side, you are thinking outside the box, which is great. Your writing style gets the point across, but it could use a bit more energy. The examples are decent, but adding some spice wouldn’t hurt. I’m not saying it’s bad, just that there’s room for improvement. Consider tightening up your arguments and including more compelling facts. You’ve got potential. Keep pushing yourself, and your next piece could be truly impressive. Keep at it! Your next article might just blow me away. Or maybe not. We’ll see.