-
Сповіщення: Увесь № 66 за 2024 р. – Газета "Все про бухгалтерський облік"
Типові помилки з податку на прибуток
(Частина 3, продовження. Частину 1 див. у № 64, частину 2 у № 65 нашої газети)
2. Не поставили відмітки про нерозрахунок різниць у Декларації
Платники податку на прибуток — малодохідники під час визначення об’єкта оподаткування можуть не коригувати фінрезультату на різниці з р. III ПКУ. А якщо підприємствомалодохідник різниці не визначало, проте відмітки про це в Декларації з податку на прибуток за 2023 рік не поставило (забуло)? Нумо розбиратися.
У чому помилка
Платникмалодохідник застосував положення пп. 134.1.1 ПКУ: не визначав податкових різниць із р. III ПКУ в Декларації і не коригував фінрезультату, проте не проставив про це відмітки в Декларації. Якщо помилку виявлять контролери, то можуть вирішити, що фінрезультат (об’єкт оподаткування) платник визначив неправильно (мовляв, платником безпідставно не визнано податкові різниці — зокрема, не показано амортизаційних різниць та ін. із р. III), що може вилитися для платника у заниження податку (недоплату).
Висновки
Якщо спершу подати Декларацію, а потім надіслати фінансову звітність, то таку Декларацію податківці не визнають Декларацією. За хронологією спочатку слід надіслати фінзвітність, а вже після її прийняття — Декларацію. Після отримання письмового повідомлення про відмову в прийнятті Декларації зновутаки спершу потрібно подати фінансову звітність і лише потім наново направити податківцям Декларацію з відповідними відмітками.
(Продовження читайте у наступному номері нашої газети)
Світлана ЛІХОНІНА, головний бухгалтер, м. Київ