ГОТІВКОВІ РОЗРАХУНКИ В НЕПРИБУТКОВІЙ ОРГАНІЗАЦІЇ
Одним із джерел фінансування неприбуткових організацій є членські внески. Але з прийманням цих внесків, особливо якщо йдеться про готівку, як свідчить практика, час від часу виникають певні проблеми. Тому сьогодні в центрі нашої уваги — особливості касової роботи неприбуткової організації. І “відправним пунктом” буде звернення читача до редакції, який нам розповів про таке.
СИТУАЦІЯ. У відокремленому підрозділі неприбуткової організації (без статусу юридичної особи) відповідальна особа збирає членські внески, фіксує їх у відомості, а наступного дня привозить гроші та відомість у касу головного офісу. РРО у відокремленому підрозділі не застосовують, касову книгу не ведуть. Запитання:
1. Чи можна приймати членські внески у відокремленому підрозділі без РРО та касової книги?
2. Як правильно організувати роботу з готівкою в описаній ситуації?
Тетяна Сушальська, консультант газети “Все про бухгалтерський облік”
Список використаних нормативно-правових актів:
1. ЦКУ — Цивільний кодекс України.
2. КпАП — Кодекс України про адміністративні правопорушення.
3. Закон про РРО — Закон України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.95 р. № 265/65-ВР.
4. Закон про фінпослуги — Закон України “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг” від 12.07.01 р. № 2664-ІІІ.
5. Закон № 361 — Закон України “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення” від 06.12.19 р. № 361-IX.
6. Постанова № 1336 — постанова КМУ “Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 23.08.2000 р. № 1336.
7. Положення № 148 — Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою Правління НБУ від 29.12.17 р. № 148.
Дякую.