Трансфертне ціноутворення в комітента
Наше підприємство через комісіонера — державну експортну компанію експортує власну продукцію. Ми передали свої вироби комісіонерові для продажу, а він уклав зовнішньоекономічний контракт із замовником, включеним до затвердженого КМУ переліку держав, операції з якими визначено контрольованими, згідно з пп. 39.2.1.1 ПКУ.
Наші вироби — вельми специфічні та унікальні. Власне із замовником ми не співпрацюємо, тому будь-якою інформацією, крім назви країни постачання наших виробів, ми не володіємо. Отже, маємо декілька запитань:
1. Чи контрольовані для нас такі операції?
2. Чи треба нашому підприємству-комітенту за умовами договору комісії подавати звітність про контрольовані операції?
3. Які методи з наявних п”яти застосовувати, щоб оформити документацію з трансфертного ціноутворення й довести відповідність умов контрольованої операції до принципу “витягнутої руки”, адже на ціну наших виробів суттєво впливає комісіонер?
Запитання з редакційної пошти
ВІДПОВІДЬ: На жаль, наявність ланки “комісіонер” між покупцем і постачальником не рятує, власне, від контрольованості операції й подання ТЦУ-звітності. Тож розгляньмо почергово всі запитання.
Ірина ЗОЛОТАРЬОВА,
консультант, м. Київ
1 reyestr.court.gov.ua/Review/90497867.
2 Аналогічні висновки можна зробити щодо операцій із контрагентами з Переліку, затвердженого постановою КМУ від 04.07.17 р. № 480.
3 Якщо операція проходить через комісіонера-нерезидента — вона контрольована незалежно від статусу покупця (пп. 39.2.1.1 ПКУ).