-
Сповіщення: Увесь № 53-2021 р. – Газета "Все про бухгалтерський облік"
Облік доходів, витрат, активів і зобов’язань ОСББ: головні особливості
Як ми вже говорили в попередній статті (див. газету “Все про бухгалтерський облік” № 51 за 2021 р., стор. 26), побудована з урахуванням особливостей діяльності ОСББ пропонована далі методика обліку щодо “багатоповерхового об’єднання” —прозора, зрозуміла й дружня.
Повністю розмежувати облік активів, витрат, доходів і зобов’язань неможливо — часто-густо водночас із відображенням витрат виникають зобов’язання, зокрема й цільового фінансування, а одержання доходу пов’язано з появою дебіторської заборгованості. У таких випадках облік різних об’єктів розглядають паралельно.
Надія ГУРА,
д.е.н., професор економічного
факультету Київського національного університету імені Т. Шевченка
Список використаних нормативно-правових актів:
1. ПКУ — Податковий кодекс України.
2. ЦКУ — Цивільний кодекс України.
3. Постанова № 711 — Порядок проведення розрахунків з співвласниками багатоквартирного будинку, які мають заборгованість перед об’єднаням співвласників такого багатоквартирного будинку, в разі виконання ними робіт, необхідних для утримання спільного майна співвласників, затверджений постановою КМУ від 05.09.18 р № 711.
4. Інструкція про застосування Плану рахунків — Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затверджена наказом Мінфіну України від 30.11.99 р. № 291.
3 Зразок договору оренди можна знайти на сайті — http://vobu.ua в розділі: Бланки / Господарські договори.
#ОСББ, #бухоблік