1

Допомога товарами терцентрам комплектування та соцпідтримки: чи діє пільга з ПДВ

Наше підприємство безоплатно відвантажило на потреби армії м’ясопродукти 01.03.2022 р. Отримувач — Територіальний центр комплектування та соціальної  підтримки. За цією операцією сформували дві податкові накладні: на фактичну ціну постачання товарів (0 грн) та з типом причини “15”. 19.03.2022 р. підприємство знову безоплатно відвантажило тому самому отримувачу м’ясопродукти. Тоді вже діяла пільга із п. 69.5 підрозділу 10 р. ХХ Податкового кодексу України, за якою передання товарів на потреби ЗСУ не є їх реалізацією.



Чи підпадає постачання товару Територіальному центру комплектування та соціальної підтримки під запроваджену пільгу? Чи достатньо підприємству скласти одну податкову накладну — на фактичну ціну постачання товарів (0 грн)? Чи не виникає у цій ситуації потреби нарахувати компенсуючі податкові зобов’язання виходячи із ціни придбання безкоштовно переданих товарів відповідно до ст. 198.5 Податкового кодексу України (далі — ПКУ)?



Запитання з консультаційної лінії



ВІДПОВІДЬ: Ви можете розраховувати на відсутність податкових зобов’язань з ПДВ у разі безоплатного передання товарів територіальному центру комплектування та соціальної підтримки Але не тому, що така операція не належить до реалізації. У ПКУ діє пряма норма, яка виводить допомогу армії з-під обкладення ПДВ. Розтлумачимо детальніше.




Увага! Повна версія статті доступна лише передплатникам газети "Все про бухгалтерський облік"!
Авторизуйтеся, будь ласка:
Стати передплатником
Увага! Після авторизації натисніть Ctrl+F5, якщо сторінка відображається некоректно.

Олена КОВАЛЕНКО,
консультант газети
“Все про бухгалтерський облік”

#ВоєннийСтан, #ПДВ, #товари