1

Чи обкладають аліменти військовим збором

Чи обкладається військовим збором сума доходу у вигляді аліментів, що виплачується платнику податку згідно з рішенням суду або за добровільним рішенням сторін?

Відповідь: Відповідно до пп. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 р. XX Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI, зі змінами та доповненнями (далі — ПКУ), об’єктом обкладення військовим збором є доходи, визначені ст. 163 ПКУ.

Згідно з п. 163.1 ст. 163 ПКУ об’єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до складу якого включаються доходи, перелік яких визначено підпунктами 164.2.1—164.2.20 п. 164.2 ст. 164 ПКУ.

До вищезазначеного переліку включаються інші доходи, крім визначених у ст. 165 ПКУ, передбачені пп. 164.2.20 п. 164.2 ст. 164 ПКУ.

Підпунктом 165.1.14 п. 165.1 ст. 165 ПКУ встановлено, що не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу аліменти, які виплачуються платнику податку згідно з рішенням суду або за добровільним рішенням сторін у сумах, визначених згідно із Сімейним кодексом України від 10 січня 2002 р. № 2947-ІІІ, зі змінами та доповненнями (далі — Сімейний кодекс), у тому числі аліменти, що виплачуються нерезидентом.

Окрім того, відповідно до абзацу першого пп. 1.7 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 р. XX ПКУ звільняються від обкладення військовим збором доходи, що згідно з р. IV ПКУ не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичної особи (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у пп.пп. 3 і 4 п. 170.13 прим. 1 ст. 170 ПКУ.

Враховуючи зазначене, сума доходу у вигляді аліментів, що виплачується платнику податку згідно з рішенням суду або за добровільним рішенням сторін у сумах, визначених Сімейним кодексом, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, тобто не обкладається військовим збором.

Категорія 126.02

#аліменти, #ВійськовийЗбір, #дохід