1

Як зазначити місце діяльності у заяві про перехід на єдиний податок для здійснення ЗЕД

Яку інформацію зазначати у полі 6 “Місце провадження господарської діяльності” заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, якщо СГ — платник ЄП планує здійснювати зовнішньоекономічну діяльність за межами території України?

ВІДПОВІДЬ: Відповідно до пп. 298.1.1 п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI, зі змінами та доповненнями (далі — ПКУ), для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання (далі — СГ) подає до контролюючого органу за місцем податкової адреси заяву про застосування спрощеної си­стеми оподаткування (далі — Заява).

Форму Заяви затверджено наказом Міністерства фінансів України від 16.07.2019 № 308.

У Заяві зазначаються обов’язкові відомості, зокрема місце провадження господарської діяльності (п. 298.3 ст. 298 ПКУ).

Водночас відповідно до п. 298.5 ст. 298 ПКУ у разі зміни податкової адреси СГ, місця провадження господарської діяльності, видів господарської діяльності заяву подають платники єдиного податку першої і другої груп не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни.

У разі зміни податкової адреси СГ, місця провадження господарської діяльності заяву подають платники єдиного податку третьої групи не пізніше останнього дня кварталу, в якому відбулися такі зміни (п. 298.6 ст. 298 ПКУ).

Відповідно до п. 299.7 ст. 299 ПКУ інформація щодо місця провадження господарської діяльності вноситься до реєстру платників єдиного податку.

Отже, СГ — платник єдиного податку, який планує здійснювати зовнішньоекономічну діяльність, повинен у строки, встановлені ПКУ, подати Заяву з позначкою “Внесення змін”. При цьому у полі 6 “Місце провадження господарської діяльності”, в якому повинна зазначатися інформація, зокрема щодо області, району, населеного пункту, вулиці, номеру будинку/офісу/квартири, індексу, така особа заповнює тільки графу “Область, район, населений пункт”, в якій зазначається: “Виконання робіт чи надання послуг за межами України (експорт)” та/або “Поставка товарів за межами території України (експорт)”. Інші графи поля 6 Заяви не заповнюються.

Категорія 107.01.01

#ЄдинийПодаток, #товари