1

Як проводити розрахунки підприємцю-стоматологу

СИТУАЦІЯ: ФОП проводить діяльність згідно з КВЕД 86.23 — стоматологічна практика. Для оплати надає покупцям номер карти — ключа (корпоративної карти).

ЗАПИТАННЯ: Чи потрібно ФОПу застосовувати РРО або ПРРО?

АРГУМЕНТОВАНА ВІДПОВІДЬ ДПСУ: Обов’язок застосування РРО/ПРРО залежить не від форми розрахункових операцій та/або наявності того чи іншого зареєстрованого КВЕД, а виникає виключно за наявності обставин, що супроводжують господарські операції суб’єкта господарювання.

Законодавство України ототожнює готівкові розрахункові операції з розрахунковими операціями, здійсненими за допомогою
POS-терміналів та реквізитів платіжних карток, у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. У разі здійснення ФОПами — єдинниками другої — четвертої груп розрахункових операцій у розумінні Закону про РРО, застосування РРО/ПРРО обов’язкове.

Проте п. 14 ст. 9 Закону про РРО встановлено пільгу: РРО/ПРРО та розрахункові книжки не застосовуються під час здійснення розрахунків за послуги у разі проведення таких розрахунків виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів. Дія згаданого пунк­ту поширюється на суб’єктів господарювання, які надають виключно послуги та здійснюють розрахунки лише за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів.

Незважаючи на наявність пільги, передбаченої п. 14 ст. 9 Закону про РРО, у разі здійснення ФОПом діяльності у сферах послуг та торгівлі одночасно, РРО/ПРРО має застосовуватись щодо всіх розрахункових операцій зі створенням та видачею відповідного розрахункового документа (чек РРО/ПРРО).

ІПК ДПСУ від 18.05.2022 р. № 556/ІПК/99-00-07-05-01-06

#ФОП, #РРО, #торгівля