1

Курсові різниці у єдинників: чи виникає дохід

Підприємець на єдиному податку отримує дохід у валюті на валютний рахунок. Чи обов’язково переказувати отриману валюту на гривневий рахунок? Чи можна накопичувати на валютному?



У разі переведення валюти на гривневий рахунок маємо курсові різниці. Якщо курсові різниці додатні, то чи потрібно враховувати в дохід? Які консультації податкової або практика є на сьогодні?



Запитання з редакційної пошти



ВІДПОВІДЬ: Переказувати отриману валюту з валютного рахунку підприємця на гривневий необов’язково. Можна накопичувати на валютному. Додатні курсові різниці підприємці-єдинники відображати у складі ЄП-доходу не повинні. І контролери до цього ставляться нормально. Чого немає стосовно юросіб-­єдинників. Пояснимо все по черзі.




Увага! Повна версія статті доступна лише передплатникам газети "Все про бухгалтерський облік"!
Авторизуйтеся, будь ласка:
Стати передплатником
Увага! Після авторизації натисніть Ctrl+F5, якщо сторінка відображається некоректно.

Антоніна КУРИЛЕНКО,
консультант з обліку
та оподаткування, м. Київ

Список використаних нормативно-правових актів:

1. ПКУ  Податковий кодекс України.

2. Закон про валюту  Закон України “Про валюту і валютні операції” від 21.06.18 р. № 2473-VIII.

3. Інструкція № 492 — Інструкція про порядок відкриття і закриття рахунків клієнтів банків та кореспондентських рахунків банків — резидентів і нерезидентів, затверджена постановою Правління НБУ від 12.11.03 р. № 492.

4. Інструкція № 162 — Інструкція про порядок відкриття та закриття рахунків користувачам надавачами платіжних послуг з обслуговування рахунків, затверджена постановою Правління НБУ від 29.07.2022 р. № 162.

#ЄдинийПодаток, КурсовіРізниці, #ФОП, #дохід