1

Курсові різниці у єдинників: чи виникає дохід

Підприємець на єдиному податку отримує дохід у валюті на валютний рахунок. Чи обов’язково переказувати отриману валюту на гривневий рахунок? Чи можна накопичувати на валютному?У разі переведення валюти на гривневий рахунок маємо курсові різниці. Якщо курсові різниці додатні, то чи потрібно враховувати в дохід? Які консультації податкової або практика є на сьогодні?Запитання з редакційної поштиВІДПОВІДЬ: Переказувати отриману валюту з валютного рахунку підприємця на гривневий необов’язково. Можна накопичувати на валютному. Додатні курсові різниці підприємці-єдинники відображати у складі ЄП-доходу не повинні. І контролери до цього ставляться нормально. Чого немає стосовно юросіб-­єдинників. Пояснимо все по черзі.
Увага! Повна версія статті доступна лише передплатникам газети "Все про бухгалтерський облік"!
Авторизуйтеся, будь ласка:
Стати передплатником
Увага! Після авторизації натисніть Ctrl+F5, якщо сторінка відображається некоректно.

Антоніна КУРИЛЕНКО,
консультант з обліку
та оподаткування, м. Київ

Список використаних нормативно-правових актів:

1. ПКУ  Податковий кодекс України.

2. Закон про валюту  Закон України “Про валюту і валютні операції” від 21.06.18 р. № 2473-VIII.

3. Інструкція № 492 — Інструкція про порядок відкриття і закриття рахунків клієнтів банків та кореспондентських рахунків банків — резидентів і нерезидентів, затверджена постановою Правління НБУ від 12.11.03 р. № 492.

4. Інструкція № 162 — Інструкція про порядок відкриття та закриття рахунків користувачам надавачами платіжних послуг з обслуговування рахунків, затверджена постановою Правління НБУ від 29.07.2022 р. № 162.

#ЄдинийПодаток, КурсовіРізниці, #ФОП, #дохід