| Каталог статей |       | Спецвипуски |       Корисні посилання      
публікація з № 36 за 19.04.2024 р.

ВІДПУСТКИ БЕЗ ЗБЕРЕЖЕННЯ ЗАРПЛАТИ В ПЕРІОД ВОЄННОГО СТАНУ: КОМУ, СКІЛЬКИ ТА НА ЯКИХ УМОВАХ

У цій консультації ми розклали по поличках правила надання відпусток без збереження зарплати, зосередившись на особливостях, що діють на період воєнного стану. Звісно, також акцентували на останніх законодавчих змінах у наданні неоплачуваних відпусток.

Загальні особливості відпусток без збереження зарплати

Передусім нагадаємо, що законодавство передбачає два типи відпусток без збереження зарплати (далі також — неоплачувані відпустки, відпустки за власний рахунок): ті, які роботодавець зобов’язаний надавати на вимогу працівника (називатимемо їх “обов’язковими”), і ті, що оформлюють за обопільної згоди сторін трудового договору. Далі докладно зупинимося на засадах надання кожного з цих видів відпочинку, але спершу змалюємо кілька загальних правил, що стосуються усіх відпусток за власний рахунок.

1. Якщо людина захворіє під час такого відпочинку, то його не продовжують і не переносять (адже таке продовження/перенесення передбачено лише для щорічних та “дитячих” відпусток — ст. 11, ч. 7 ст. 20 Закону про відпустки). А зважаючи, що за дні тимчасової непрацездатності, які припали на період неоплачуваної відпустки, лікарняних не виплачують, працівнику є сенс звернутися до роботодавця із заявою про припинення/переривання відпустки за власний рахунок (утім, чи приставати на таке прохання — залежить від доброї волі керівництва).

Увага!

Зараз сайт на технічному обслуговуванні та оновленні кодів доступів.

Для оновлення коду передплатника зверніться на електронну пошту code@vobu.com.ua У листі вкажіть Ваш код ЄДРПОУ та період передплати, і Вам надійде лист з оновленим кодом.

Вибачте за тимчасові незручності.

Табелювання

У табелі обліку робочого часу за типовою ф. № П­5 відпустку без збереження зарплати за ст. 26 Закону про відпустки  позначають буквеним кодом “НА” (цифровий — “18”). Для решти неоплачуваних відпусток, що надають за погодженням працедавця, згодиться код “БЗ” (“19”).

На цьому ставимо крапку. У разі виникнення додаткових запитань щодо неоплачуваних відпусток завжди радо допоможемо знайти відповіді!

Тамара ПРОЩИНА,
консультант газети
“Все про бухгалтерський облік”

error: Копіювання матеріалів сайту заборонено!