BAS для вас: облік експорту
Український експорт активно просувається на європейський ринок. У цій статті розглянемо його облік у програмі BAS Бухгалтерія усіх конфігурацій (базова, ПРОФ, КОРП, Агро, Будівництво).
Для здійснення експортних операцій необхідно мати в базі BAS усі необхідні “Валюти” та їх актуальні “Курси валют” на дату кожної господарської операції і на кінець місяця.
Валютні операції реєструються на рахунках, що мають ознаку “Валютний”, — 362, 6812, 312, 334. За певну дату курс валюти за замовчуванням потрапляє в документ-реєстратор, але за потреби його можна змінити вручну.
Переоцінка валютних коштів здійснюється поточними документами системи згідно з налаштованими “Монетарними рахунками” та “Параметрами обліку курсових різниць” із зазначеними статтями витрат і статтями доходу для операційної та неопераційної курсової різниці. Також наприкінці періоду регламентний документ “Закриття місяця” здійснює переоцінку залишків валюти за курсом на останній день місяця.
Варто пам’ятати, що у програмі передбачено лише реєстрацію документів тільки в одній валюті, а валюта договору і валюта розрахункового рахунку в одному документі мають бути однакові.
Для мультивалютних операцій необхідно доопрацювання конфігурації або моделювання бізнес-процесу за допомогою кількох документів системи.
Галина БОНДАР,
сертифікований спеціаліст-
консультант та сертифікований
викладач за програмами автоматизованого
обліку BAS, власниця та керівник
ТОВ “ЕНЕРГІЯ БІЗНЕСУ”, учасник Спілки Автоматизаторів Бізнесу (САБ),
Центр сертифікованого навчання (ЦСН)