| Каталог статей |       | Спецвипуски |       Корисні посилання      
публікація з № 70 за 12.08.2024 р.

BAS для вас: облік експорту

Український експорт активно просувається на європейський ринок. У цій статті розглянемо його облік у програмі BAS Бухгалтерія усіх конфігурацій (базова, ПРОФ, КОРП, Агро, Будівництво).

Для здійснення експортних операцій необхідно мати в базі BAS усі необхідні “Валюти” та їх актуальні “Курси валют” на дату кожної господарської операції і на кінець місяця.

Валютні операції реєструються на рахунках, що мають ознаку “Валютний”, — 362, 6812, 312, 334. За певну дату курс валюти за замовчуванням потрапляє в документ-реєстратор, але за потреби його можна змінити вручну.

Переоцінка валютних коштів здійснюється поточними документами системи згідно з налаштованими “Монетарними рахунками” та “Параметрами обліку курсових різниць” із зазначеними статтями витрат і статтями доходу для операційної та неопераційної курсової різниці. Також наприкінці періоду регламентний документ “Закриття місяця” здійснює переоцінку залишків валюти за курсом на останній день місяця.

Увага! Повна версія статті доступна лише передплатникам газети "Все про бухгалтерський облік"!
Авторизуйтеся, будь ласка:
Отримати код передплатника можна за телефоном (067) 325-60-58 або (044) 365-02-82.
Стати передплатником
Увага! Після авторизації натисніть Ctrl+F5, якщо сторінка відображається некоректно.

Варто пам’ятати, що у програмі передбачено лише реєстрацію документів тільки в одній валюті, а валюта договору і валюта розрахункового рахунку в одному документі мають бути однакові.

Для мультивалютних операцій необхідно доопрацювання конфігурації або моделювання бізнес-процесу за допомогою кількох документів системи.

Галина БОНДАР,
сертифікований спеціаліст-
консультант та сертифікований
викладач за програмами автоматизованого
обліку BAS, власниця та керівник
ТОВ “ЕНЕРГІЯ БІЗНЕСУ”, учасник Спілки Автоматизаторів Бізнесу (САБ),
Центр сертифікованого навчання (ЦСН)