| Каталог статей |       | Спецвипуски |       Корисні посилання      
публікація з № 74 за 26.08.24 р.

Продаж імпортного товару за ціною, нижчою за митну вартість

Під час здійснення імпортних операцій у підприємства завжди є кілька вартостей товару: договірна вартість, митна вартість та первісна вартість товару.

Договірна (контрактна) вартість — це вартість товару, визначена у ЗЕД-контракті з постачальником-нерезидентом, що підлягає оплаті постачальнику у валюті.

Митна вартість — це вартість товару, з якої сплачуються митні платежі. Митна декларація — це єдиний документ, у якому зазначається митна вартість товару. Митна вартість товарів та методи її визначення регламентовано в р. III Митного кодексу України (далі — МКУ). Відповідно до ст. 49 МКУ митною вартістю товарів, які переміщуються через митний кордон України, є вартість товарів, що використовується для митних цілей, яка базується на ціні, що фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари.

Увага! Повна версія статті доступна лише передплатникам газети "Все про бухгалтерський облік"!
Авторизуйтеся, будь ласка:
Отримати код передплатника можна за телефоном (067) 325-60-58 або (044) 365-02-82.
Стати передплатником
Увага! Після авторизації натисніть Ctrl+F5, якщо сторінка відображається некоректно.

До прикладу, підприємство під час ввезення товарів на митну територію України в митному режимі імпорту сплатило ПДВ з огляду на митну вартість, яка є вищою, ніж їх договірна вартість. Надалі підприємство планує здійснювати реалізацію таких товарів на митній території України за вартістю, нижчою за митну вартість, але вищою за ціну їх придбання у постачальника. У такому разі зобов’язання з ПДВ нараховують з огляду на фактичну вартість продажу таких товарів й обов’язку щодо донарахування податкових зобов’язань із ПДВ не виникає.

Наталія Красовська,
директор ТзОВ “ОЛЕКС-ПЛЮС”