| Каталог статей |       | Спецвипуски |       Корисні посилання      
публікація з № 86 за 07.10.2024 р.

Відходи від зруйнованих будівель: як обліковувати та хто сплачує екоподаток

Війна приносить нам багато горя і руйнацій. Утім, де це безпечно, місцева влада швидко організовує розчистку територій, засмічених унаслідок ракетних чи бомбових ударів, і вивозить будівельне та інше сміття на полігон. На полігоні все це сміття сортують, подрібнюють, піддають іншій можливій обробці, щоб виокремити ті матеріали, які можуть бути використані повторно.Із консультації ви дізнаєтеся, як обліковувати такі перероджені відходи і скільки сплачувати екоподатку.

СИТУАЦІЯ. Унаслідок отриманих руйнувань від ракетного удару на полігон твердих побутових відходів завезли на безоплатній основі 371,8 тонн різного сміття. Згідно з постановою КМУ від 27.09.2022 р. № 1073  складено форму обліку відходів від руйнувань. Багато відходів використовуються повторно (дрова — як сировина для опалення, бетон, цегла, скло, пластмаси, ґрунт, будівельні матеріали — для підсипки дороги на полігоні чи пересипки відходів). Захоронено тільки 25 тонн побутових відходів. Затверджено тариф захоронення 1 тонни сміття — 122,22 грн із ПДВ.

Як вести бухгалтерський облік таких операцій, ПДВ-облік та екологічний податок? Зрозуміло, що дрова оприбутковуються на склад як безоплатно отримані матеріали. А решта відходів, що використовуються повторно після подрібнення? Як облікувати безоплатно надані послуги захоронення 25 тонн сміття? Чи обкладаються ці операції ПДВ? Як нарахувати екологічний податок (ставка і кількість захороненого чи завезеного)?

Увага! Повна версія статті доступна лише передплатникам газети "Все про бухгалтерський облік"!
Авторизуйтеся, будь ласка:
Отримати код передплатника можна за телефоном (067) 325-60-58 або (044) 365-02-82.
Стати передплатником
Увага! Після авторизації натисніть Ctrl+F5, якщо сторінка відображається некоректно.

Олена Коваленко,
CAP, консультант газети
“Все про бухгалтерський облік”