| Каталог статей |       | Спецвипуски |       Корисні посилання      
публікація з № 93 за 30.10.2024 р.

Курчат по осені рахують або Як перевести тварин із групи в групу

У процесі вирощування та відгодівлі тварин із ними постійно відбуваються зміни, зокрема, збільшується/зменшується жива маса, змінюється якість тварин і відповідно, їхня вартість. Розповімо, як це документально оформити та відобразити в обліку.

Кого в якій групі обліковують

Профільний НП(С)БО 30 “Біологічні активи” поділяє тварин на два види: поточні та довгострокові активи. Зокрема, поточні — це ті, які здатні давати економічні вигоди протягом періоду менше 12 місяців, а також тварини на вирощуванні і відгодівлі. Наприклад, а молодняк ВРХ (бички й телиці), придбаний для вирощування та відгодівлі, є поточними біологічними активами. А от корови, утримувані для надою молока, належать до довгострокових біологічних активів. Водночас об’єктами обліку у тваринництві можуть бути види тварин: ВРХ молочного/м’ясного напряму, свині м’ясних/сальних порід, кури м’ясних або яєчних порід тощо.

Загалом із метою розкриття інформації у фінансовій звітності виділяють три групи тварин (п. 25.1 п. 25.2 НП(С)БО 30): робоча худоба, продуктивна худоба, тварини на вирощуванні та відгодівлі. В кожній із цих груп може бути дві підгрупи залежно від методу оцінки активів — за справедливою чи первісною вартістю. Тобто в бухобліку тварин групують на таких субрахунках:

  • 163 “Довгострокові біологічні aктиви тваринництва, які оцінені зa справедливою вартістю”;
  • 164 “Довгострокові біолoгічні активи тваринництва, які оцінені зa первісною вартістю”;
  • 212 “Поточнi біологічні активи тваринництва, які оцінeні за справедливою ваpтістю”;
  • 213 “Поточні біологічні активи твaринництва, які оцінені за первіснoю вартістю”.

Увага!

Зараз сайт на технічному обслуговуванні та оновленні кодів доступів.

Для оновлення коду передплатника зверніться на електронну пошту code@vobu.com.ua У листі вкажіть Ваш код ЄДРПОУ та період передплати, і Вам надійде лист з оновленим кодом.

Вибачте за тимчасові незручності.

Наталія Бобрик,
консультант газети “Все про бухгалтерський облік”

error: Копіювання матеріалів сайту заборонено!