| Каталог статей |       | Спецвипуски |       Корисні посилання      
публікація з № 94 за 04.11.2024 р.

Податковий календар бухгалтера на ЛИСТОПАД 2024 року

Насамперед нагадаємо: наразі в абз. 1 пп. 69.1 п. 69 підрозділу 10 р. ХХ Податкового кодексу України (далі — ПКУ) визначено, що якщо платники не можуть виконати своїх податкових обов’язків, зосібна щодо діяльності своєї філії, то для того, аби уникнути відповідальності, вони мають зробити це протягом 6 місяців після припинення/скасування воєнного стану.

Платники та їхні філії, у яких відновилася можливість виконувати свої податкові обов’язки, граничний термін виконання яких припадає на період із 24 лютого 2022 року до дня уможливлення, можуть подати звітність та сплатити податки без штрафів упродовж 60 календарних днів із першого дня місяця, що настає за місяцем відновлення таких можливостей.

8 ЛИСТОПАДА (П’ЯТНИЦЯ)

Закінчується строк подання:

  • ЗВІТУ про обсяги виробництва та обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах (форма № 1-ВП) за жовтень 2024 року1

(п. 2 р. I Порядку, затвердженого наказом Мінфіну України від 18.06.2024 р. № 296; ч. 3 ст. 16 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального” від 19.12.95 р. № 481/95-ВР, далі Закон — № 481);

  • ЗВІТУ про обсяги обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах (форма № 1-ОП) за жовтень 2024 року1

(п. 2 р. I Порядку, затвердженого наказом Мінфіну України від 18.06.2024 р. № 296; ч. 3 ст. 16 Закону № 481).

Увага! Повна версія статті доступна лише передплатникам газети "Все про бухгалтерський облік"!
Авторизуйтеся, будь ласка:
Отримати код передплатника можна за телефоном (067) 325-60-58 або (044) 365-02-82.
Стати передплатником
Увага! Після авторизації натисніть Ctrl+F5, якщо сторінка відображається некоректно.

1 Подавати означені звіти належить до 10 числа наступного місяця. А якщо мовиться до певного числа, то зазвичай вважається, що кінцева календарна дата під час написання з “до” не входить до строку. Тобто, по ідеї, гранична дата подання обговорюваних звітів припадає на 9 число. Заразом цьогоріч 9 листопада 2024 року припадає на вихідний (субота). З огляду на це ліпше перестрахуватися і подати ці звіти напередодні граничного терміну, тобто 8 листопада 2024 року. Хоча не виняткуємо, що контролери, як і раніше, будуть не проти їх отримання й наступного після вихідного робочого дня (тобто 11 листопада 2024 року). Принаймні на це вказує інформація, розміщена в електронному кабінеті на сайті ДПСУ (https://cabinet.tax.gov.ua/calendar).

2 Тут строк сплати даних податків та зборів ми навели з урахуванням такого. За загальним правилом з абз. 1 п. 57.1 ПКУ узгодже­ні в податковій декларації податкові зобов’язання необхідно сплатити протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого ПКУ для подання податкової декларації. Виняток — випадки, встановлені ПКУ. Водночас Верховний суд України у постанові від 09.06.15 р. у справі № 21-18а15 підкреслював: десятиденний строк для сплати узгоджених податкових зобов’язань слід рахувати не від закінчення базового 20-денного (40-денного, 60-денного) строку, а від фактичної дати останнього дня подання податкової декларації за відповідний період (окрім деяких винятків). Тобто такий 10-денний відлік згідно з буквою закону слід робити з урахуванням перенесених термінів подання податкової звітності у зв’язку з вихідним або святковим днем згідно з п. 49.20 ПКУ. Якщо дотримуватися цієї позиції, то ці податки та збори належало б сплатити не пізніше 21 листопада 2024 року. Однак раніше податківці роз’яснювали, що граничні терміни сплати податків і зборів (окрім єдиного соцвнеску) не переносяться у зв’язку з перенесенням термінів подання податкових декларацій (див. консультацію в категорії 129.04 ЗІР, яка вже втратила чинність). З огляду на це такої позиції контролери дотримуються й зараз. Принаймні на це вказують оприлюднені ними податкові календарі на сайті ДПСУ (tax.gov.ua/). Тому безпечніше не гратися з останнім днем сплати і для перестраховки рекомендуємо перерахувати означені податки та збори за третій квартал 2024 року не пізніше 19 листопада 2024 року.

3 Принагідно наголосимо, що з 01.08.2023 р. фізособи — єдинники першої та другої груп, податкова адреса яких знаходиться на територіях бойових дій або на тимчасово окупованих російською федерацією територіях України станом на дату початку бойових дій або тимчасової окупації, мають право не сплачувати єдиного податку за період із першого числа місяця, в якому почалися бойові дії на відповідній території, виникла можливість бойових дій або почалася тимчасова окупація такої території, до останнього числа місяця, в якому було завершено такі активні бойові дії, припинено можливість бойових дій або завершено тимчасову окупацію. Водночас зазначено, що такі особи не заповнюють декларації платника єдиного податку — фізичної особи — підприємця за період, у якому єдиний податок не сплачувався через названі обставини. Докладніше — у нашій газеті № 71 за 2023 р. на стор. 4.

4 Відповідно до п. 286.3 ПКУ платники плати за землю мають право подавати щомісяця звітну податкову декларацію, що звільняє їх від обов’язку подання податкової декларації не пізніше 20 лютого поточного року.

Валерія Вишневецька,
консультант газети
“Все про бухгалтерський облік”