| Каталог статей |       | Спецвипуски |       Корисні посилання      
публікація з № 100 за 25.11.2024 р.

Податковий календар бухгалтерана ГРУДЕНЬ 2024 року

Насамперед нагадаємо: 25 грудня 2024 року (середа) — святковий день — Різдво Христове (ст. 73 Кодексу законів про працю України, далі — КЗпП, ). Проте завдяки ч. 6 ст. 6 Закону України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану” від 15.03.2022 р. № 2136-IX (у ній мовиться, що в період дії воєнного стану не працюють норми, зокрема, статей 71—73 (святкові і неробочі дні) КЗпП) він буде звичайним робочим днем.

Також зауважимо, що наразі в абз. 1 пп. 69.1 п. 69 підрозділу 10 р. ХХ Податкового кодексу України (далі — ПКУ) досі визначено, що якщо платники не можуть виконати своїх податкових обов’язків, зосібна, щодо діяльності своєї філії, то аби уникнути відповідальності, вони мають зробити це протягом 6 місяців після припинення/скасування воєнного стану.

Платники та їхні філії, у яких відновилася можливість виконувати свої податкові обов’язки, граничний термін виконання яких припадає на період із 24 лютого 2022 року до дня уможливлення, можуть подати звітність та сплатити податки без штрафів упродовж 60 календарних днів із першого дня місяця, що настає за місяцем відновлення таких можливостей.

Увага! Повна версія статті доступна лише передплатникам газети "Все про бухгалтерський облік"!
Авторизуйтеся, будь ласка:
Отримати код передплатника можна за телефоном (067) 325-60-58 або (044) 365-02-82.
Стати передплатником
Увага! Після авторизації натисніть Ctrl+F5, якщо сторінка відображається некоректно.

Примітки редакції

1. У нашій публікації ми наводимо строки сплати і подання звітності лише за найважливішими, з точки зору редакції, податками (зборами, обов’язковими платежами). Окрім того, у календарі немає строків здавання статистичної звітності.

2. Зауважте: останній день подання платіжних доручень на сплату податків (зборів і обов’язкових платежів) до банківських установ — остаточний строк їх сплати (див. у календарі блок “Закінчується строк сплати”).

1 Нагадаємо, що згідно з абз. 2 пп. 69.14 п. 69 підрозділу 10 р. ХХ ПКУ з 1 січня 2023 року за земельні ділянки (земельні частки (паї), що розташовані на територіях активних бойових дій або на тимчасово окупованих російською федерацією територіях України, які включені до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) не нараховується та не сплачується за період із першого числа місяця, в якому було визначено щодо відповідних територій дату початку активних бойових дій або тимчасової окупації, до останнього числа місяця, в якому було завершено активні бойові дії або тимчасова окупація на відповідній території. Детально про це ми розповідали в газеті “Все про бухгалтерський облік” № 45 за 2023 р. на стор. 11 та № 49 за 2023 р. на стор. 21.

2 Подавати означені звіти належить до 10 числа наступного місяця. А якщо мовиться до певного числа, то зазвичай вважається, що кінцева календарна дата у разі написання з “до” не входить до строку. Тобто, по ідеї, гранична дата подання обговорюваних звітів припадає на 9 число.

3 Граничний термін подання цих звітів припадає на вихідний (неділя) день — 15 грудня 2024 року. Тому краще перестрахуватися і подати звітність, пов’язану із застосуванням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), напередодні граничного терміну, тобто 13 грудня 2024 року. Хоча цілком можливо, контролери будуть не проти її отримання й 16 грудня 2024 року. Принаймні на це вказує раніше чинна консультація в категорії 109.12 Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу.

4 Принагідно зазначимо, що з 01.08.2023 р. фізособи — єдинники першої та другої груп, податкова адреса яких знаходиться на територіях бойових дій або на тимчасово окупованих російською федерацією територіях України станом на дату початку бойових дій або тимчасової окупації, мають право не сплачувати єдиного податку за період із першого числа місяця, в якому почалися бойові дії на відповідній території, виникла можливість бойових дій або почалася тимчасова окупація такої території, до останнього числа місяця, в якому було завершено такі активні бойові дії, припинено можливість бойових дій або завершено тимчасову окупацію. Водночас закарбовано, що такі особи не заповнюють декларації платника єдиного податку — фізособи-підприємця за період, у якому єдиний податок не сплачувався через названі обставини. Докладніше — у нашій газеті № 71 за 2023 р. на стор. 4.

5 Відповідно до п. 286.3 ПКУ платники плати за землю мають право подавати щомісяця звітну податкову декларацію, що звільняє їх від обов’язку подання податкової декларації не пізніше 20 лютого поточного року.

6 Нагадаємо: податкові агенти сплачують туристичний збір за своїм місцезнаходженням щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк та відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, або авансовими внесками до 30 числа (включно) кожного місяця (у лютому — до 28 (29) включно) на підставі рішення відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад.

Своєю чергою, податкові агенти, які сплачують туристичний збір авансовими внесками, відображають у податковій декларації за звітний (податковий) квартал суми нарахованих щомісячних авансових внесків. Водночас остаточна сума збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал (з урахуванням фактично внесених авансових платежів), сплачується такими податковими агентами у строки, визначені для квартального звітного (податкового) періоду.

Валерія ВИШНЕВЕЦЬКА,
консультант газети
“Все про бухгалтерський облік”