Фасоване пальне: головний біль платника акцизного податку
(Коментар до ІПК ДПС від 23.10.2020 р. № 4394/ІПК/99-00-09-03-03-06)
Операції з пальним, розфасованим у споживчу тару до 5 л, продовжують турбувати суб’єктів господарювання, особливо тих, хто стикається з ним уперше. Тому коментована консультація — гарний інформаційний привід, щоб з’ясувати низку запитань, котрі, як свідчить практика, періодично виникають.
Ось, до прикладу, умовина. Підприємству, зареєстрованому платником акцизного податку, що має кілька акцизних складів, для власних потреб знадобилося пальне, розфасоване в споживчу тару ємністю до 5 л. Причім на рік такого пального, за розрахунками підприємства, буде отримано до 1000 кубометрів, а обсяг одночасного зберігання фасованого пального на складі планується на рівні, що не перевищує 200 кубометрів. Підприємство майже упевнене: жодних додаткових акцизних і ліцензійних клопотів фасоване пальне йому не завдасть, але все-таки декотрий сумнів залишається (інакше навіщо б воно повідомляло дані про обсяги). Визначимо, чи варто підприємству непокоїтися.
Поліна ГРИНЕВСЬКА,
консультант газети “Все про бухгалтерський облік”
Акцизне законодавство потребує роз’яснень безлічі нюансів, одні суцільні питання без відповідей( Вдячні, що допомагаєте розбиратися!
Дуже корисне роз`яснення. Щиро дякую!
Інформація стала у пригоді. Дякую.
Акцизне питання завжди в темі дякую за інфориацію
Нечасто позиції платників та податківців збігаються, дякую за коментар