Орендуєте будівлю: як визначити мінімально допустимі строки амортизації
Ситуація: підприємство виступає оператором ТРЦ на підставі договору оренди, укладеного з балансоутримувачем. Основний строк дії договору — 2 роки 11 місяців, з можливістю продовження. Підприємство має право на ремонтно-будівельні роботи (модернізацію, модифікацію, дообладнання, реконструкцію тощо), що призводить до збільшення майбутньої економічної вигоди, яку підприємство отримає від використання об’єктів оренди.
Виникло запитання: чи має право підприємство застосовувати в податковому обліку мінімально допустимі строки амортизації для групи основних засобів 9, а саме до об’єкта “Ремонт орендованої будівлі”, відповідно до п. 431 підрозділу 4 р. ХХ “Перехідні положення” ПКУ, якщо такий об’єкт був або буде введено в експлуатацію в період із 01.01.2020 до 31.12.2030 рр.?
Що каже ДПС. У бухобліку орендар відображає свої витрати на поліпшення об’єкта операційної оренди (модернізацію, модифікацію, добудову, дообладнання, реконструкцію тощо) як капітальні інвестиції у створення (будівництво) інших НМА Об’єкт ОЗ, створений для розрахунку амортизації витрат на поліпшення (ремонт) орендованих ОЗ, не може розглядатись як окремий об’єкт ОЗ для продажу або надання в оренду.
Тобто витрати на поліпшення (ремонт) орендованих ОЗ, що збільшують майбутні економічні вигоди, які спочатку очікувались від їх використання, в податковому обліку відображають як окремий об’єкт групи 9 “інші основні засоби” з мінімально допустимим строком корисного використання 12 років.
ІПК ДПСУ від 01.06.2021 р. № 2190/ІПК/99-00-21-02-02-06, доступна на ipk.vobu.ua.
#дайджест, #оренда, #амортизація, #облік, #ОсновніЗасоби