Лист ДКСУ від 09.04.2020 р. № 16-07-07/6665 “Щодо застосування кодів економічної класифікації видатків”
ДЕРЖАВНА КАЗНАЧЕЙСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Лист від 09.04.2020 р. № 16-07-07/6665
Щодо застосування кодів економічної класифікації видатків
Державна казначейська служба України розглянула лист <…> щодо застосування кодів економічної класифікації видатків, та в межах компетенції повідомляє.
Відповідно до пункту 1.1 Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 12.03.2012 № 333 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 21.06.2012 № 754), зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.03.2012 за № 456/20769 (далі — Інструкція), економічна класифікація видатків бюджету призначена для чіткого розмежування видатків бюджетних установ та одержувачів бюджетних коштів за економічними характеристиками операцій, які здійснюються відповідно до функцій держави та місцевого самоврядування.
Видатки здійснюються за відповідними кодами економічної класифікації видатків бюджету залежно від економічної суті платежу (п. 1.2 Інструкції).
За категорією 2200 “Використання товарів і послуг” здійснюється оплата поточних видатків, оплата послуг, придбання матеріалів і предметів, які не беруться на облік як основні засоби (пункт 2.2 Інструкції).
Зокрема, оплата послуг з побудови, створення і впровадження локальних мереж,
систем відеоспостереження, охоронної сигналізації та перепускних систем, систем пожежогасіння, гарантованого енергоживлення або електропостачання, систем кондиціювання робочих або технологічних приміщень, систем технічного захисту інформації (з урахуванням видатків на їх атестацію), у тому числі оплата пасивного обладнання — монтажних шаф, монтажних коробів, кабелеводів, кабелів, з’єднувачів, розеток, кріплень, комутаційних панелей тощо, якщо зазначене обладнання є невід’ємною частиною послуг здійснюється за кодом 2240 “Оплата послуг (крім комунальних)” (підпункт 2.2.4 Інструкції).
В свою чергу, за категорією 3130 “Капітальний ремонт” видатки здійснюються на підставі договорів та складених кошторисів на капітальний ремонт (підпункт 3.1.3 Інструкції).
Зокрема, капітальний ремонт окремих вузлів та систем, які є складовою частиною інших об’єктів, а саме: водопостачання, газопостачання, каналізації, кондиціювання, пожежної охорони, сміттєпроводів, пасажирських та вантажних ліфтів тощо здійснюється за кодом 3132 “Капітальний ремонт інших об’єктів”.
Отже, код економічної класифікації видатків залежатиме від виду робіт, які здійснюватимуться з дотриманням вимог законодавства, будівельних норм, стандартів і правил та відповідно до розробленої та затвердженої в установленому законодавством порядку проектної документації, а також від подальшого відображення в бухгалтерському обліку.
Перший заступник Голови В. ДУДА