Постачання імпортних товарів на умовах EXW: за яким курсом НБУ оприбутковувати товари
Підприємство імпортує товари на умовах постачання EXW з відстроченням платежу іноземному контрагенту. Товар завантажено на складі постачальника 03.08.2021 р., митну декларацію (далі — МД) оформлено 05.08.2021 р. Підприємство оприбуткувало товар за курсом НБУ на дату оформлення МД. Чи правильно це?
Чи треба для обчислення імпортного ПДВ враховувати курс на 05.08.2021 р., а сам товар оприбутковувати за курсом НБУ на дату його відвантаження постачальником — 03.08.2021 р. і розраховувати курсові різниці від цієї дати й до дня погашення заборгованості?
Запитання з консультаційної лінії
ВІДПОВІДЬ: Нагадаємо: укладаючи ЗЕД-контракт, його сторони за обопільної згоди можуть застосовувати умови постачання товарів згідно з правилами ІНКОТЕРМС будь-якої редакції (див. лист Мінекономіки від 18.07.11 р. № 4201-26/1134). Підприємство та його іноземний контрагент обрали умови EXW, які, на їхнє переконання, щонайменше завдадуть клопоту цій угоді. Між датами, коли нерезидент на згаданих умовах постачає товар і його оприбуткуванням спостерігаємо певний часовий розрив. Далі про те, як це впливатиме на облік оприбуткування імпортного товару.
Любомир СОКОЛЬСЬКИЙ, незалежний
експерт, м. Кам’янець-Подільський
#імпорт, #КурсовіРізниці, #заборгованість
Дуже актуально! Дякую.