Мова фіскального чека PPO : державна чи національних меншин?
Чи мають право СГ здійснювати програмування РРО та видавати фіскальний касовий чек російською або мовою національних меншин?
Категорія 109.07
ВІДПОВІДЬ: <…> Згідно зі ст. 2 Закону № 2651 розрахунковим є документ встановленої форми та змісту (касовий, товарний, видатковий чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів, отримання (повернення) коштів, торгівлі валютними цінностями в готівковій формі, створений в паперовій та/або електронній формі (електронний розрахунковий документ) у випадках, передбачених цим Законом, зареєстрований у встановленому порядку РРО або ПРРО, чи заповнений вручну.
Відповідно до ст. 10 Конституції України <…> державною мовою в Україні є українська.
Вживання мов в Україні гарантується Конституцією України та визначається законом.
Згідно з рішенням Конституційного Суду України від 14.12.99 р. № 10-рп/99 положення ч. 1 ст. 10 Конституції України, за яким “державною мовою в Україні є українська”, треба розуміти так, що українська мова як державна є обов’язковим засобом спілкування на всій території України під час здійснення повноважень органами державної влади та органами місцевого самоврядування (мова актів, роботи, діловодства, документації тощо), а також в інших публічних сферах суспільного життя, які визначаються законом (ч. 5 ст. 10 Конституції України). Поряд з державною мовою при здійсненні повноважень місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування можуть вживатися російська та інші мови національних меншин у межах і порядку, що визначаються законами України.
Враховуючи вищевикладене, поряд з державною мовою при здійсненні повноважень місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування можуть вживатися російська та інші мови національних меншин у межах і порядку, що визначаються законами України.