Вівці на підприємстві: бухоблікові особливості
Порівняно невибагливі в догляді та умовах утримання вівці все частіше привертають увагу підприємств та фермерів, які виявляють бажання зайнятись їх розведенням та вирощуванням. Зокрема, це пов’язано зі зростанням попиту на продукцію вівчарства не тільки в Україні, а й в арабських країнах та Європі, який значно перевищує пропозицію.
Аби допомогти таким підприємствам та фермерським господарствам, ми розповімо, як в бухобліку відобразити операції з визнання та оцінювання овець, оприбуткування їх приплоду, приросту живої маси та переведення із групи в групу, а також запропонуємо форми їх документування.
Юрій РЯБЧИНСЬКИЙ,
незалежний експерт, м. Рівне
Список використаних нормативно-правових актів:
1. Методрекомендації № 1315 — Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку біологічних активів, затверджені наказом Мінфіну України від 29.12.06 р. № 1315.
3. Методрекомендації № 73 — Методичні рекомендації щодо застосування спеціалізованих форм первинних документів з обліку довгострокових та поточних біологічних активів, затверджені наказом Мінагрополітики України від 21.02.08 р. № 73.
4. Методрекомендації № 132 — Методичні рекомендації з планування, обліку і калькулювання собівартості продукції (робіт, послуг) сільськогосподарських підприємств, затверджені наказом Мінагрополітики України від 18.05.01 р. № 132.
5. Інструкція № 7 — додаток до наказу Мінсільгосппроду України від 15.01.97 р. № 7 “Інструкція з обліку молодняка тварин, птиці та тварин на відгодівлі”.
#СільськеГосподарство, #бухоблік, #розрахунки