ІПК ДПСУ “Про граничні строки подання уточнюючого розрахунку в період дії карантину” від 06.09.2021 р. № 3351/ІПК/99-00-04-01-03-06
<…>
Банк просить надати роз’яснення з питання практичного застосування норми п. 522 підрозділу 10 розділу ХХ “Перехідні положення” Кодексу у разі подання уточнюючої податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності). Строк давності, визначений ст. 102 Кодексу, настав у травні 2021 року.
<…>
У разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої декларації за формою, чинною на час подання уточнюючого розрахунку (п. 50.1 ст. 50 Кодексу).
Порядок застосування контролюючими органами строків давності при проведенні перевірок із місцевих податків і зборів встановлено вимогами ст. 102 Кодексу. Зокрема, згідно з абзацом четвертим п. 102.1 ст. 102 Кодексу з місцевих податків та/або зборів, за якими передбачено подання річної податкової декларації, контролюючий орган, крім випадків, визначених п. 102.2 ст. 102 Кодексу, має право за результатами перевірки самостійно визначити суму грошових зобов’язань, у разі виявлення ним за результатами перевірки заниження суми визначеного платником податків податкового зобов’язання з цих податків, не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку сплати цих податків, визначених відповідними розділами Кодексу.
Разом із цим, відповідно до абзацу одинадцятого п. 522 підрозділу 10 розділу XX “Перехідні положення” Кодексу на період з 18 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків давності, передбачених ст. 102 Кодексу.
Враховуючи зазначене, платник плати за землю у разі виявлення помилки, що міститься у раніше поданій ним податковій декларації із плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності), має право самостійно подати уточнюючу податкову декларацію, керуючись ст. 50 Кодексу в частині строків давності, визначених ст. 102 Кодексу, але не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку її подання, включаючи зупинення перебігу таких строків, встановлених п. 522 підрозділу 10 розділу ХХ “Перехідні положення” Кодексу.
<…>
Коментар редакції
#ПлатаЗаЗемлю, #карантин, #розрахунки, #штраф