Чи коригують фінрезультат на суми ПДВ
Ситуація. ПАТ не може віднести суму ПДВ на зменшення податкових зобов’язань або до податкового кредиту у випадках, коли:
- повертається попередня оплата покупцю, а в періоді повернення грошових коштів він уже не є платником ПДВ та не може зареєструвати від’ємний розрахунок коригування до ПН;
- повертається попередня оплата покупцю після 1095 к.дн. із дати складання ПН;
- постачальник не зареєстрував ПН протягом 1095 к.дн. у зв’язку з відсутністю коштів на електронному рахунку в СЕА;
- платник податку, який використовує касовий метод обліку ПДВ, списує безнадійну дебіторську заборгованість та ін.
ЗАПИТАННЯ: Чи підлягає коригуванню (збільшенню) фінрезультат до оподаткування на суму податкових зобов’язань, податкового кредиту з ПДВ, нарахованих (списаних) за рахунок власних витрат підприємства?
Чи підлягає коригуванню (зменшенню) фінрезультат до оподаткування на суму податкових зобов’язань з ПДВ, віднесених до складу доходів підприємства?
Аргументована відповідь ДПСУ: Для обрахунку об’єкта оподаткування платник податку на прибуток використовує дані бухобліку та фінзвітності щодо доходів, витрат та фінрезультату до оподаткування (п. 44.2 ПКУ).
Згідно з пп. 134.1.1 ПКУ об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінрезультату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінзвітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку (далі — НП(С)БО) або міжнародних стандартів фінансової звітності (далі — МСФЗ), на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.
Положеннями ПКУ не передбачено різниць для коригування фінрезультату до оподаткування на суми ПДВ.
ІПК ДПСУ від 20.10.2021 р. № 3921/ІПК/99-00-21-02-02-06
#дайджест, #ПДВ, #фінрезультат