Анонс № 5 за 2022 р.
Фінзвітність-2021: подати, не можна схибити
Для обліковців початок року сигналізує про необхідність підбиття фінансово-торішніх підсумків. Тому пропонуємо освіжити в пам’яті основні ази, пов’язані із річним фінзвітуванням, завдяки нашій консультації на стор. 4.
Податкова реформа — 2022. Частина 4
Зміни в Податковий кодекс України, запроваджені Законом України від 30.11.2021 р. № 1914-ІХ, здебільшого запрацювали з 1 січня 2022 р. У цьому номері ми продовжуємо знайомити вас із тим, що він приніс бухгалтерам та бізнесу. І сьогодні до вашої уваги на стор. 6-13:
- новації у проведенні перевірок;
- штрафи за несплату акцизного податку виробниками тютюнових виробів;
- зміни у акцизних правилах;
- цікавинки щодо податку на нерухомість та транспортного податку.
СПРАВЕДЛИВА ВАРТІСТЬ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ: ВИМОГИ МСФЗ. Частина 2
Сьогодні на стор. 25 ми з вами проаналізуємо норми МСБО 40 і МСБО 16 щодо методики розрахунку справедливої вартості, вимоги МСФЗ до розкриття інформації про справедливу вартість основних засобів. Також розглянемо, хто відповідає за правдиву оцінку справедливої вартості основних засобів підприємства.
Яким буде фінштраф за порушення законодавства про працю у 2022 р.
У 2022 р. Держпраці планує перевірити 17413 суб’єктів господарювання. Пропонуємо до вашої уваги розміри фінсанкцій, які можуть накласти контролери у разі недотримання роботодавцем норм трудового законодавства у 2022 р. За що і як можуть оштрафувати, див. у таблиці на стор. 29.
Звітуємо про виконання квоти з працевлаштування
Щороку роботодавці зобов’язані звітувати про виконання квоти із працевлаштування пільгових категорій громадян. За 2021-й такий звіт слід подати не пізніше 1 лютого 2022 р. Сьогодні на стор. 31 стисло нагадаємо, хто саме має подавати інформацію, а також про нюанси заповнення відповідної форми та відповідальність за її неподання.
Як отримати держпідтримку зі страхування сільгосппродукції (Коментар до постанови КМУ від 09.12.2021 р. № 1342)
Одним із напрямків державної підтримки аграріїв є часткове відшкодування страхових платежів, тобто суми, яку вони витратили на страхування сільськогосподарської продукції. Повернути можна до 60%. Як саме це зробити та які документи для цього потрібно подавати ви дізнаєтеся із коментаря на стор. 19.