Дайджест ІПК
Відповідно до п. 52.2 Податкового кодексу України індивідуальні податкові консультації можуть використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію. Але, знаючи позицію контролерів щодо тих чи інших питань, вам, дорогі читачі, буде легше уникнути непорозумінь при перевірках. А інколи аргументи із “чужої” ІПК допоможуть побудувати захист у суді.
Вкрали придбаний за кордоном товар: чи нараховувати компенсуючі зобов’язання з ПДВ
Ситуація: Платник на підставі зовнішньоекономічного контракту здійснює придбання товару (алкогольних напоїв іноземного виробництва) у особинерезидента на умовах EXW Італія (Інкотермс 2020) з подальшим його ввезенням на митну територію України та розмитненням у митному режимі імпорту для реалізації на митній території України. За умовами контракту право власності на товар та ризик випадкового знищення товару переходить до покупця в момент передачі товару нерезидентом за межами митної території України. У зв’язку з викраденням товару за межами митної території України такий товар на митну територію України не ввозився, його митне оформлення не здійснювалося, а платником було здійснено списання вартості придбаних товарів.
Що каже ДПС: Якщо платник ПДВ здійснює списання товару (зокрема, у зв’язку з викраденням), то такий товар не може бути використаний у межах господарської діяльності платника. Податкові зобов’язання з ПДВ відповідно до підпункту “г” п. 198.5 ПКУ у разі такого списання імпортованого товару нараховуються на суму ПДВ, сплачену під час митного оформлення такого товару та віднесену до складу податкового кредиту на підставі належним чином оформленої митної декларації.
Дякую! На даний момент актуальне питання!
Не достатньо інформації
Нічого іншого і не очікували…
Дуже вчасно. Дякую за роз’яснення.
Тема раскрыта не полностью
Податківці у своєму репертуарі!