-
Сповіщення: Увесь № 50 за 2022 р. – Газета "Все про бухгалтерський облік"
-
Сповіщення: Хроніка подій та консультацій – Газета "Все про бухгалтерський облік"
-
Сповіщення: ХРОНІКА ПОДІЙ ТА КОНСУЛЬТАЦІЙ (ТРАВЕНЬ 2022 Р.) – Газета "Все про бухгалтерський облік"
Чи сплачувати за землекористування, якщо право на оренду ділянки не зареєстровано
У 2021 р. фізособа уклала договір оренди землі, щодо якої держреєстрації не проведено. У грудні 2022 р. вона зареєструвалася як ФОП, а вже 23.02.2022 р. подала договір оренди земділянки на реєстрацію. Одначе війна сплутала всі плани й витягу так і не отримано. Днями з міськвиконкому надійшов лист з нагадуванням, що відповідно до договору орендна плата обчислюється починаючи з дати його укладення, і запропоновано надати до податкової його копію.
Чи справедлива заувага, що оренду належало платити ще з квітня 2021 р.? Адже відомо, що декларацію з орендної плати подають, а суму розраховують із дати реєстрації оренди земділянки. А, може, й за 2021 р. нарахування мала провести податкова, а вже потім сам ФОП мав це зробити?
Запитання з консультаційної лінії
ВІДПОВІДЬ: Ви абсолютно правильно зрозуміли натяк виконкому міськради, яка надала вам в оренду земельну ділянку. Владний орган хоче отримати належну оплату починаючи з дати укладення договору оренди земділянки, тобто з квітня 2021 р. Тож непроведення держреєстрації права користування земділянкою на заваді їх вимогам не стане. Пояснимо, чому в цьому разі держреєстрація не визначальна.
Олена КОВАЛЕНКО,
консультант газети
“Все про бухгалтерський облік”
Список використаних нормативно-правових актів:
1. ПКУ — Податковий кодекс України.
2. ЗКУ — Земельний кодекс України.
3. Закон № 1952 — Закон України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” від 01.07.04 р. № 1952-IV.
4. Закон № 161 — Закон України “Про оренду землі” від 06.10.98 р. № 161-XIV.
6. ЗІР — Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс .
#ФОП, #оренда, #земля