Відколи вартість переданих ЗСУ бронежилетів та касок не підлягає коригуванню
Починаючи з якого періоду не проводяться коригування, встановлені пп. 140.5.9 п. 140.5 ст. 140 ПКУ, щодо коштів та товарів, зазначених у пп. 69.6 підрозділу 10 р. ХХ “Перехідні положення” ПКУ?
ВІДПОВІДЬ: Відповідно до пп. 69.6 п. 69 підрозділу 10 р. ХХ “Перехідні положення” Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI, зі змінами та доповненнями (далі — ПКУ), коригування, встановлені пп. 140.5.9 п. 140.5 ст. 140 ПКУ, не проводяться щодо сум коштів або вартості спеціальних засобів індивідуального захисту (касок, бронежилетів, виготовлених відповідно до військових стандартів), технічних засобів спостереження, лікарських засобів та медичних виробів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, предметів речового забезпечення, а також інших товарів, виконаних робіт, наданих послуг за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України, які добровільно перераховані (передані) Збройним Силам України, Національній гвардії України, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки України, Державній прикордонній службі України, Міністерству внутрішніх справ України, Управлінню державної охорони України, Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України, іншим утвореним відповідно до законів України військовим формуванням, їх з’єднанням, військовим частинам, підрозділам, установам або організаціям, що утримуються за рахунок коштів державного бюджету, для потреб забезпечення оборони держави та наданої гуманітарної допомоги з дотриманням вимог законодавства України про гуманітарну допомогу у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, а також на користь центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, сил цивільного захисту та/або закладам охорони здоров’я державної, комунальної власності, та/або структурним підрозділам з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, сум коштів, перерахованих на спеціальні рахунки, відкриті Національним банком України для збору коштів.
Слід зазначити, що до пп. 69.6 п. 69 підрозділу 10 р. ХХ “Перехідні положення” ПКУ внесено зміни Законом України від 15 березня 2022 року № 2120-ІХ “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану” (набрання чинності 17.03.2022) та Законом України від 1 квітня 2022 року № 2173-ІХ “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо адміністрування окремих податків у період воєнного, надзвичайного стану” (набрання чинності 16.04.2022).
Отже, коригування фінансового результату до оподаткування, встановлені пп. 140.5.9 п. 140.5 ст. 140 ПКУ, щодо коштів та товарів, зазначених у пп. 69.6 п. 69 підрозділу 10 р. ХХ “Перехідні положення” ПКУ, починаючи з 24 лютого 2022 року не проводяться платниками податку на прибуток підприємств у податковому (звітному) періоді здійснення таких операцій з урахуванням набрання чинності положенннями пп. 69.6 п. 69 підрозділу 10 р. ХХ “Перехідні положення” ПКУ та змінами до них, з відображенням відповідних сум податкових пільг у додатку ПП до Декларації.
Категорія 102.12
#ВоєннийСтан, #товари, #фінрезультат