1

Чи можна призначати та виплачувати матдопомогу в період призупинення дії трудового договору

На період воєнного стану для окремих співробітників/відділів/підрозділів наше підприємство запроваджує новий тип обліку робочого часу “ПРИЗУПИНЕННЯ ТРУДОВОГО ДОГОВОРУ” у зв’язку з неможливістю виконувати посадові обов’язки.Цікавить, чи може під час такого призупинення призначатися й виплачуватися матдопомога (як цільова (наприклад, на лікування), так і не­цільова (фіксована сума для допомоги працівникам на період війни, матдопомога на поховання родича тощо)? Якщо так, то розглядати цю виплату в Об’єднаному звіті з ЄСВ та ПДФО як дохід співробітника?Запитання з редакційної поштиВІДПОВІДЬ: Вважаємо, можна, але тільки матдопомогу незарплатного типу. Пояснимо.
Увага! Повна версія статті доступна лише передплатникам газети "Все про бухгалтерський облік"!
Авторизуйтеся, будь ласка:
Стати передплатником
Увага! Після авторизації натисніть Ctrl+F5, якщо сторінка відображається некоректно.

Антоніна КУРИЛЕНКО,
консультант з обліку
та оподаткування, м. Київ

Список використаних нормативно-правових актів:

1. Закон № 2136 — Закон України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану” від 15.03.2022 р. № 2136-IX.

2. Закон про оплату праці — Закон України “Про оплату праці” від 24.03.95 р. № 108/95-ВР.

3. Закон про ЄСВ — Закон України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” від 08.07.10 р. № 2464-VI.

4. Інструкція № 5 — Інструкція зі статистики заробітної плати, затверджена наказом Держкомстату України від 13.01.04 р. № 5.

#ВоєннийСтан, #ТрудовийДоговір, #матдопомога, #ЄСВ