Оприлюднення річної фінзвітності: кого стосується ця повинність
Цією консультацією проллємо світло на те, хто зобов’язаний оприлюднювати свої фінзвіти, як і коли це потрібно робити та який дамоклів меч світить підприємству за неоприлюднення чи несвоєчасне оприлюднення фінансової звітності.
Порядок та строки оприлюднення річної фінзвітності
Про те, хто та в які строки повинен оприлюднювати свою річну фінансову звітність (річну консолідовану фінзвітність), зосібна, джерелять ч.ч. 3 та 4 ст. 14 Закону про бухоблік. Додатково про оприлюднення фінзвітів згадки є ще й у ГКУ. Для наочності узагальнимо цю інформацію в таблиці.
Світлана Романюк, консультант із питань обліку та оподаткування, м. Київ
1 Від імені Національного банку України розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адмінстягнення мають право Голова НБУ та його заступники, керівники територіальних управлінь НБУ та їх заступники, уповноважені правлінням НБУ керівники структурних підрозділів НБУ та їх заступники, які забезпечують виконання функцій НБУ з нагляду (оверсайту) та контролю.
2 Від імені Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адмінстягнення мають право Голова НКЦПФР, члени НКЦПФР та уповноважені НКЦПФР посадові особи.
3 Орган суспільного нагляду за аудиторською діяльністю складається з Ради нагляду за аудиторською діяльністю та Інспекції із забезпечення якості (ч. 3 ст. 15 Закону про аудит).
4 Між іншим, вказували на це й представники Аудиторської палати України в листі від 17.03.2020 р. № 01-01-21/200.
5 Трабли — проблеми і негаразди.
Прохання вживати доступні для бухгалтера слова.
Дякую за тлумачення даного питання .
Хотелось бы больше информации.
Дякую, але хотілося б більше дізнатися про відповідальність за порушення порядку оприлюднення фінзвітності
Так, бо штрафи там величенькі.
Ну вже надоїли ваші ці трабли, гшрабюли і таке інше
можна ж писати людською мовою
Дякую, гарно викладено!
Навіть моя колега-початківець все зрозуміла 🙂