Навчання у трудовій книжці: все по поличках
Остаточне скасування трудових книжок все ще на підготовчій стадії і роботодавцям поки потрібно їх заповнювати. І найцікавіше, що працедавці мають фіксувати в них час навчання працівників. А ось коли саме це патороч1 роботодавців, розповімо в нашій консультації.
На роботу влаштовується працівник після закінчення закладу освіти
Поширена та насправді найпростіша ситуація: на роботу приймаємо працівника після закінчення закладу вищої освіти або професійної (професійнотехнічної) освіти2, який ще ніде не працював. Фізособа приходить без трудової. Тож виникають два запитання:
- хто має видати трудову та зробити запис про навчання: новий роботодавець чи навчальний заклад?
- який саме запис і на підставі чого слід зробити у трудовій книжці?
Василь ЦИГАНЕНКО,
консультант газети “Все про бухгалтерський облік”
1 Патороч — клопіт.
2 Закон про освіту наразі виділяє перший—третій рівень професійної (професійно-технічної) освіти, фахову передвищу освіту, початковий рівень вищої освіти; перший—третій рівень вищої освіти, науковий рівень вищої освіти. Водночас в Інструкції № 58 досі йдеться саме про навчання в закладах вищої освіти та професійної (професійно-технічної) освіти. З огляду на норми закону про освіту, вважаємо, що запис про всі види освіти, зазначені в законі, слід робити в ТК.
3 Див. форми дипломів та додатків, затверджені наказом МОН України від 12.05.15 р. № 525.
Даже не задумывалась о таких нюансах, спасибо
От коли написано так детально й зрозуміло, хочеться автору потиснути руку! Дякую, п. Василь!
Цікаві нюанси розкрили. Усе так докладно. А взагалі давно пора прибирати ті запити про навчання із трудових книжок. Вони ж ні до чого