Еквівалентна компенсація: ходіння по муках
У газеті “Все про бухгалтерський облік” № 23 за 2020 р. на стор. 38 ми вже обговорювали процедуру вивезення обладнання на ремонт із його надальшим поверненням на митну територію України. А сьогодні розглянемо алгоритм дій у разі використання під час ремонтних робіт еквівалентних товарів або заміни одного виробу на інший у рамках гарантійних зобов’язань за умови, що ремонт обладнання неможливий. Який митний режим у цьому випадку передбачено законодавством? Як бути з митними платежами та іншими формальностями? Що робити, якщо потреба в заміні виробу виникла, коли обладнання вже помістили в режим переробки і вивезли за межі України?
Світлана ГРИЩИШИНА,
декларант, м. Вінниця
Список використаних нормативно-правових актів:
- Міжнародна конвенція — Міжнародна конвенція про спрощення і гармонізацію митних процедур від 26.06.99 р.
- МКУ — Митний кодекс України.
- ПКУ — Податковий кодекс України.
- Порядок № 657 — Порядок виконання митних формальностей відповідно до заявленого митного режиму, затверджений наказом Мінфіну України від 31.05.12 р. № 657.
- Перелік № 461 — Перелік товарів, ввезення яких на митну територію України та/або переміщення територією України прохідним та внутрішнім транзитом здійснюється за умови обов’язкового надання митним органам забезпечення сплати митних платежів, затверджений постановою КМУ від 21.05.12 р. № 461.
- Порядок № 651 — Порядок заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа, затверджений наказом Мінфіну України від 30.05.12 р. № 651.