Електронні трудові книжки: проєкти, реальність, сподівання
Розмови навколо цифровізації трудових книжок точаться вже кілька років. Тема навіть “перезріла”, адже роботодавці вже давно надають більшу частину інформації до ДФС та ПФУ (наразі через ДФС) в електронному вигляді. Та законодавці не квапляться скасовувати паперові трудові книжки (далі — ТК). Хоча у вересні 2020 р. вже у першому читанні ухвалено законопроєкт № 3623. То що нині відбувається з електронними ТК, як діяти і чи треба кудись поспішати?
Що зроблено на шляху до електронізації ТК?
На початку 2020 р. ПФУ повідомив про створення сервісу “Електронна трудова книжка” на вебпорталі е-послуг portal.pfu.gov.ua, де громадяни можуть переглядати відомості про свою трудову діяльність. На сайті є всі необхідні інструкції та підказки, тож упоратися буде досить просто, особливо якщо банк, у якому у вас є картка, підключений до системи BankID або у вас є електронний цифровий підпис. Сервіс запроваджено на виконання приписів Указу № 837 та постанови № 1084.
Василь ЦИГАНЕНКО,
консультант газети “Все про бухгалтерський облік”
Вот наконец и про электронные трудовые можно немного узнать
Скільки роботи попереду! ВпБО, підтримуйте порадами)
Дякую, а то наш власник вже давно хоче аби ми все подали, а це ж такий плат роботи. нарешті зможу йому аргументовано пояснити, що не все ще так гладно із тими електронними трудовими
Дякую! Хоч трохи прояснили ситуацію.