Коригування акцизних накладних у разі імпорту пального
Ситуація. ТОВ здійснює оптовий та роздрібний продаж паливно-мастильних матеріалів (легких та важких дистилятів), які придбаває за прямими імпортними контрактами. Практично всі ці контракти передбачають визначення ціни пального за формулою.
ЗАПИТАННЯ:
1. Чи повинно ТОВ складати розрахунок коригування до АН на підставі оформленої додаткової МД, в якій змінено лише показник обсягу товару в літрах, приведених до температури 15оС, за умови, що це не є помилкою чи поверненням пального і код УКТ ЗЕД у такому разі не змінюється?
2. Якщо ТОВ зобов’язане скласти коригування до АН, який порядок заповнення граф розрахунку коригування у цьому випадку?
АРГУМЕНТОВАНА ВІДПОВІДЬ ДПСУ: Обсяги ввезеного на митну територію України пального обліковуються в СЕА РП та СЕ в такій послідовності:
1) зараховуються автоматично на підставі оформлених належним чином МД1 у розрізі платників податку та умов оподаткування пального за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД;
2) розподіляються між акцизними складами пересувними, що використовуються під час такого ввезення, або акцизними складами, які є ліцензійними митними складами, на яких здійснюється митне оформлення, на підставі АН, зареєстрованих в ЄРАН, складених платником податку — розпорядником таких акцизних складів/пересувних акцизних складів.
1 Митна декларація.
Платник податку має право зареєструвати АН та/або розрахунки коригування, а також коригування до заявок на поповнення обсягу залишку пального в ЄРАН, обчисленого за формулою, наведеною в п. 232.3 ПКУ. У цій формулі враховуються, зокрема, обсяги пального:
- за отриманими платником податку АН, зареєстрованими в ЄРАН, що підтверджено другим примірником АН, зареєстрованим в ЄРАН (які збільшують обсяг, що обчислюється за формулою);
- за виданими платником податку АН, зареєстрованими в ЄРАН, та розрахунками коригування до таких АН, зареєстрованими в ЄРАН (які зменшують обсяг, що обчислюється за формулою).
Відповідно до п. 19 р. IV Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового, затвердженого наказом Мінфіну України від 27.11.2020 р. № 729 (далі — Порядок № 729), для здійснення коригування обсягу реалізованого пального в літрах, приведених до температури 15°C, який збільшено за оформленою додатковою митною декларацією в “7”, платник заповнює розрахунок коригування АН, в якому:
- у першому рядку таблиці в повному обсязі сторнує обсяг пального, зазначений в АН, складеній на операцію з реалізації пального, ввезення якого на митну територію України здійснено на підставі тимчасової МД;
- у наступному рядку таблиці зазначається обсяг пального згідно з додатковою МД.
У розрахунку коригування з кодом виду коригування “7” платник має заповнити графи 1—5 таблиці так, як зазначено в п. 19 р. IV Порядку № 729.
Такий розрахунок коригування приводить у відповідність дані щодо обсягу реалізованого пального в СЕА РП та СЕ до даних фактично здійсненої операції з реалізації пального з урахуванням збільшення обсягу пального в літрах, приведених до температури 15°C, у додатковій МД в порівнянні з тимчасовою МД.
У подальшому згідно з р. II Порядку № 729 під час складання акцизної накладної форми “П” необхідно зазначати ознаку щодо напрямів використання пального “17” — реалізація пального, обсяг якого збільшено за оформленою додатковою МД.
ІПК ДПСУ від 26.01.2022 р. № 168/ІПК/99-00-09-03-02-06
#дайджест, #імпорт, #пальне, #АкцизнаНакладна