-
Сповіщення: Увесь № 75 за 2022 р. – Газета "Все про бухгалтерський облік"
На яких підставах засновники благодійного фонду можуть бути його керівниками
Мабуть, такі вже ми — українці. Що біднішими ми стаємо, то більше віддаємо на благодійність. Що більша скрута в державі, то більше ми готові допомагати тим, кому це потрібно. А як інакше пояснити істотне зростання благодійної діяльності в Україні з 24 лютого?
Одне з болючих питань благодійної діяльності стосується зменшення адміністративних витрат на управління благодійною організацією (далі — БО). Адже цілком логічним є бажання благодійників і засновників БО, щоб надана ними благодійна допомога витрачалася саме на благодійні потреби, а не на сплату керівництву БО та, відповідно, податків на зарплату останніх — ПДФО, ВЗ, ЄСВ.
Тому цілком логічним є запитання: чи можуть засновники БО виконувати свої обов’язки на безоплатній основі, без отримання зарплати, поготів якщо таку можливість передбачено у статуті БО? Чи потрібно водночас повідомляти контролюючий орган про прийняття на роботу засновника БО?
Олександр ЄФІМОВ,
адвокат, аудитор, доктор філософії
права, член Науково-консультативної
ради при Верховному Суді
Список використаних нормативно-правових актів:
1. ПКУ — Податковий кодекс України.
2. ЦКУ — Цивільний кодекс України.
3. ГКУ — Господарський кодекс України.
4. Закон № 755 — Закон України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань” від 15.05.03 р. № 755-ІV.
5. Закон № 2275 — Закон України “Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю” від 06.02.18 р. № 2275-VІІІ.
6. Закон № 5073 — Закон України “Про благодійну діяльність та благодійні організації” від 05.07.12 р. № 5073-VI.
#НеприбутковіОрганізації, #БлагодійнийФонд, #ТрудовіВідносини