-
Сповіщення: Типова форма обліку доходів і витрат у ФОП-загальносистемників: перше знайомство (Коментар до наказу Мінфіну України від 13.05.2021 р. № 261) –
Облік у нпдшників і підприємців на загальній системі: зміни з відстроченням
(п. 19 р. I Закону № 786, зміни до п.п. 177.10, 178.6 ПКУ)
В оновлених п.п. 177.10 і 178.6 ПКУ немає жодної згадки про необхідність ведення підприємцями на загальній системі оподаткування (далі — загальносистемники) та фізособами, які провадять незалежну професійну діяльність (далі — НПДшники)1 Книг обліку доходів і витрат. Водночас це не говорить про те, що ця форма обліку результатів діяльності в них, так само як і у фізосіб-єдинников 1—3 груп з 1 січня 2021 року кане в Літу. НПДшникам і загальносистемникам п.п. 177.10 і 178.6 ПКУ наказують вести облік доходів і витрат за типовою формою, яку їм має затвердити Мінфін України. Це може бути та сама Книга обліку доходів і витрат. Проте гадати щодо майбутньої форми обліку — справа невдячна. Тож надалі ми цього тут не робитимемо, а ліпше звернемо вашу увагу на важливішу деталь. Вона полягає в тому, що майбутня типова форма обліку результатів діяльності може глобально відрізнятися від установленої в чинних Книгах обліку доходів і витрат. Тут насамперед ідеться про можливе встановлення для загальносистемників обов’язку вести облік товарів, про який щебече штрафо-голосним соловейком ст. 20 Закону про РРО. Бо неспроста п. 177.10 ПКУ зобов’язує загальносистемників мати документи, що підтверджують походження товарів, якими вони торгують. Хай там як, а поживемо — побачимо. Цілком можливо, що типова форма обліку доходів буде простою та зрозумілою. З надією на такого пушистика від Мінфіну ми й закінчимо.
1 Художники, нотаріуси, адвокати, фотографи, лікарі та інші громадяни, які стоять у податківців на обліку як особи, що здійснюють незалежну професійну діяльність.