Таксономія фінзвітності для добровільних МСФЗшників: бути чи не бути
(Коментар до листа НКЦПФР від12.03.2020 р. № 28/02/4573)
Як відомо, таксономійне звітування законодавці через серію технічних перешкод відклали на рік. Наразі в п. 11 р. V Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” від 16.07.99 р. № 996-XIV (далі — Закон про бухоблік) визначено: перший звітний період, за який МСФЗ-зобов’язані підприємства мають подавати фінансову звітність на підставі МСФЗ-таксономії в електронній формі, — це 2020 рік1. Однак, попри таке відкладення дати старту, балаканина навколо цієї теми не зникла. Бо, як то кажуть, готуй уліті сани, а взимі віз.
Руслан ПОЛІЩУК,
консультант із питань обліку
та оподаткування, м. Київ
1 Таке відтермінування відбулося завдяки змінам, внесеним до бухбіблії Законом України від 16.01.2020 р. № 465-IX.
Редакційний коментар до них опубліковано в газеті “Все про бухгалтерський облік” № 22 за 2020 р. на стор. 5.
2 Варто зауважити: на сайті Мінфіну вже розміщено проєкт нового наказу “Про затвердження перекладу Таксономії фінансової звітності за міжнародними стандартами фінансової звітності”.
3 До них, нагадаємо, віднесено емітентів цінних паперів, цінні папери яких допущено до торгів на фондових біржах або щодо цінних паперів яких здійснено публічну пропозицію, банки, страховиків, недержавні пенсійні фонди, інші фінансові установи (крім інших фінансових установ та недержавних пенсійних фондів, що належать до мікро- та малих підприємств) та підприємства, які, відповідно до Закону про бухоблік, належать до великих (ст. 1 Закону про бухоблік).
4 Нагадаємо: таксономійну фінзвітність у єдиному електронному форматі належить подавати до центру збору звітності, операційне управління яким здійснює НКЦПФР (п. 2 Порядку № 419).